Písmo: normální / velké

Obecní policie má nový vůz

Ilustrační obrázek Nový vůz OP

Strážníci Obecní policie Líbeznice mají od středy 13. února pro pohotovější zásahy v obcích i v terénu novou Dacii Duster s pohonem všech čtyř kol.

Symbolický klíč od vozu předaly do rukou velitele Obecní policie Líbeznice Rudolfa Sedláka starostové zúčastněných obcí. „Dvanáct let stará Octavia Combi vyžadovala v provozu stále větší péči a náklady na údržbu. Nový vůz policistům umožní, aby se snáz dostali například i na místa černých skládek a mohli lépe zasahovat mimo zpevněné cesty,“ říká první místostarosta obce František Závorka.

Nový vůz pořídila Obec Líbeznice na základě výběrového řízení, kde byl jednou z podmínek pohon všech čtyř kol. Požadavek na lepší prostupnost v terénu vzešel z předchozích zkušeností strážníků. „Na některé výtečníky a jejich přestupky jsme se prostě mohli dívat jen z okénka. Pěšky bychom je nedohonili, i kdybychom běhali stovku pod deset vteřin,“ podotýká velitel Obecní policie Líbeznice Rudolf Sedlák.

Dacii Duster dodala na základě výběrového řízení společnost Autoavant Družstvo. Automobil s motorizací 1,6 o výkonu77 kW a pohonem všech čtyř kolve výbavě LS Cool přišel na 300 tis. korun. Vztahuje se na něj záruka v délce 3 roky nebo 100 tis. kilometrů. Náklady spojené s nákupem vozu pokryly prostředky z pokut uložených na území všech čtyř zúčastněných obcí - Líbeznice, Bašt, Předboj a Bořanovice.

Bílá Škoda Octavia Combi sloužila líbeznické Obecní policii 6 let. Obec ji pořizovala jako ojetinu v roce 2007. Nyní má najeto přes 200 tis. km. „Ještě si ji ale ponecháme. Bude dál sloužit obecnímu a stavebnímu úřadu,“ vysvětluje 1. místostarosta obce František Závorka.

Fotogalerie

  • Předchozí
  • Další