Písmo: normální / velké

Připomínky občanů

Chcete-li zadat novou připomínku, klepněte sem.

Návrh územního plánu

7. 4. 2014

Dobrý den,
mám otázky: Jakým způsobem je možné připomínkovat návrh územního plánu obce ? Jakým způsobem budou vypořádány připomínky ?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem,
J.Tišnovský

Kamínky nejsou řešení

31. 1. 2014

Dobrý den pane starosto,

zajímalo by mne, proč namísto odhrnutí sněhu v ulici Ve Dvoře místní služba sype na silnici drobné kamínky. Sníh přestal padat a 3 dny se nic nedělo, až 4 den přijel sypač a posypal silnici. Připadá mi to nesmyslné už proto, že tálo a každý den musím odmetat z chodby kamínky, které si přinese moje rodina na botách. Kamínky jsou v kolech auta i kočárku.
Už minulý rok se to mě a mým sousedům nelíbilo a ještě museli volat, aby vůbec někdo posyp uklidil.
Nebylo by lepší a levnější sníh odhrnout a silnice by byla suchá?
děkuji
Marcisová

Zdiby

17. 1. 2014

Dobrý den pane starosto,

Poděkování

8. 1. 2014

Dne 7. 1. 2014 jsme si večer okolo 20 hodiny všimli, že v naší ulici Antonína Judytky a okolí zmateně dlouho přes hodinu volně a rychle pobíhají bez vodítka i bez náhubku dva hodně velcí psi (pitbul a vlčák), aniž by byl v okolí vidět jejich nějaký majitel. Šel z nich docela strach a tak jsem zavolal místní policii. Během chvilky se dostavil velitel Obecní policie Líbeznice pan Sedlák a oznámil, že je jde hledat. Moc jsem mu nezáviděl, byl sám, ti psi byli opravdu dost velcí, neklidní, okolo tma... Asi za hodinu mi pan Sedlák telefonoval, že psy odchytil a že byli dokonce tři.

Siréna

27. 11. 2013

Dobrý den,

dnes brzy ráno nas vzbudila siréna. Zkoušela jsem na internetu najít, co se děje, ale nepodařilo se mi to. Je možné tuto informaci někde získat a zjistit, co se děje? Děkuji za informaci. Voláková

Odpoved na mou pripominku

15. 11. 2013

Dobrý den,

asi před měsícem, možná i víc, jsem na tuto stránku vložila připomínku, nebo námět, která se týkala autobusového spojení směr Hovorčovice a dál. Dosud se zde neobjevila žádná reakce ani odpověd.
Prosím o její zveřejnění na těchto stránkách, třebaže jsme si s p.starostou na toto téma vyměnili pár vět po telefonu.
Možná se k mému dotazu a námětu přidá víc občanů a možná se třeba něco vymyslí.
Víc hlav víc ví.
Děkuji. Michnová

Chodník před vjedem do vrakoviště BMW

12. 11. 2013

Dobrý den,
prosím, nešlo by něco udělat s chodníkem před vjezdem do areálu vrakoviště BMW na Mělnické ulici? Opravdu se zde nedají hluboké kaluže už ani obejít! Děkuji Hoznourková

Nová soukromá školka

11. 11. 2013

Dobrý den,
otevřeli jsme novou soukromou školku pro děti ve věku 2,5 - 6 let. Kapacita školky je momentálně 10 dětí. Více info na www.chirpy.cz

Delší interval odvozu odpadu

30. 10. 2013

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli by bylo možné projednat s odvozovou firmou delší interval odvozu popelnic? Vzhledem k tomu, že třídíme, zdaleka za týden popelnici nenaplníme. Stačilo by nám bohatě vyvážet jednou za 14 dní. Nebo alternativně menší popelnice. Samozřejmě cílem je snížení poplatku za odvoz. Otázkou je, kolik takových domácností by bylo a zda by snížení poplatku bylo natolik významné, že by třeba některé motivovalo k větší míře třídění.
Děkuji předem za prověření.
Lukáš Kroupa

Doprava přes obec Líbeznice do Prahy

27. 10. 2013

Vážený pane starosto,

Státní peníze vyhozené z okna - obchvat Líbeznic

16. 10. 2013

Dobrý den, se velikým zájmem jsem si v diskusi přečetl, že se snažíte, i po neuvěřitelné blamáži s tzv. obchvatem Líbeznic, kdy, na přání zastupitelů vaší vesnice, stát vyhodil z okna prostředky odpovídající několikanásobku hodnoty stavebních objektů celé obce, opět vytáhnout ze státu další finanční prostředky, zcela původně určené na daleko rozumnější stavby. Jsem projektant a občas přednáším, jako externista, na jedné z vysokých technických škol. Rád používám příkladu vaší obce jako učební ukázku, jak plýtvat s prostředky ve výstavbě.

Autobusové spojení směr Hovorčovice, Čakovice....

7. 10. 2013

Dobrý den,
chtěla bych se optat, zda obec neuvažuje o zřízení nějakého spojení do Hovorčovic a dále.
Věřím, že by část obyvatel, kteří nemají auto, tuto možnost dostat se do Globusu či hypermarketu Tesca, plavání, kina, nebo v zimních měsících na bruslení ,přivítali. Také žákům ZŠ, která je spádová pro nejbližší obce, by se ulevilo.
Jedná se vlastně o spojení 3km do Hovorčovic, jelikož v Hovorčovicích je možnost přestoupit na linku 351, tou dále již zmíněným směrem.

Koridor na Vodochody

6. 10. 2013

Dobrý den,

chtěla bych se dotázat, v návaznosti na plánek vzletových a příletových tras na leitště Vodochody zveřejněný na webu Líbeznic, jak je možné, že letadlo IL ze dne 16.9. letělo přes Líbeznice resp. obytné zóny, Areál zdraví a MŠ/ZŠ. Letělo letadlo tedy mimo plánovaný koridor? Je možné vyjednat dodržování koridorů dle plánku, ze kterých je patrné, že Líbeznice míjí?

Děkuji za odpověď a vysvětlení
J. Hlaváčková

Fasáda Divadla kouzel

29. 9. 2013

V Líbeznickém zpravodaji jsme četl rozhovor s paní Horáčkovou, která se vyjadřovala k fasádě Divadla kouzel. Fasáda se jistě nemusí líbit každému, ale účelem jejího vzhledu je propagovat Divadlo kouzel pana Kožíška. Musím říci, že příchod pana Kožíška ohromně pozvedl nejenom náš objekt, ale uvedl ve známost i Líbeznice jako celek a za to jsem panu Kožíškovi nesmírně vděčný. Budu rád, když tento názor uveřejníte v příštím vydání Líbeznického zpravodaje, protože Líbeznický zpravodaj by měl odrážet názory všech stran.
S pozdravem,
Josef Tišnovský

stavba

14. 9. 2013

Dobrý den,

všiml jsem si, že v posledních dnech jsou pokládány roury podél silnice spojující Líbeznice a Hovorčovice. Bohužel jsem nikde nenašel nějaké bližší informace o stavbě? Nevíte, o jakou stavbu se jedná?
Současně bych se chtěl zeptat, zda-li se v nejbližší době počítá s nějakou úpravou/opravou chodníku vedoucí k autobusové zastávce Líbeznice I. (úsek od rohu křižovatky K.H.Máchy vs. Mělnická po zastávku), neboť po deštích se zde tvoří na několika místech na několik dní kaluže a cesta je neprůchodná.

Děkuji za odpověď.

Michal Hirka

Bypass Zdiby

2. 9. 2013

Dobrý den,

zde nalézt informaci, že bypass dostal 4.dubna zelenou a dále se zde píše: "ŘSD v nejbližších dnech vyhlásí výběrové řízení na zhotovitele stavby, jejíž náklady nepřesáhnou 10 miliónů korun. Kolem poloviny roku by MUK Zdiby měla být o něco průjezdnější."

Vítání občánků

29. 8. 2013

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak je to s vítáním nových občánků, dceři už je téměř 5 měsíců a jedniné co přišlo byly poplatky za popelnici.

Švandová

Doprava

25. 6. 2013

Dobrý den,
minulý týden jsem již psala ohledně dopravy připomínku. Tento týden jsem pro zajímavost zkusila jet jeden den ráno přes Ďáblice a jeden den přes Zdiby. Cesta do Bohnic mi přes Zdiby trvala déle o 5 minut než přes Ďáblice.

Sousedske vztahy

21. 6. 2013

Bydlíme v ulici Ve Dvoře. Oproti velkým satelitům máme velikou výhodu, že je nás zde málo. Jenže bohužel i zde se našel jeden kutil Tim, který všem otravuje život. I přesto, že pan je dost často přes týden doma, hlučné práce dělá nejraději o víkendu, a to od ranních hodin klidně až do 22.00 hod - trochu nepříjemné bydlíte-li v řadovém domě.

Člověk chápe, když se něco dělá, ale je to výjimečná situace, ale tento soused snad má potřebu, aby jej všichni viděli a slyšeli, že pořád něco buduje.

Prosíme o radu, co se dá dělat! Domluvy nepomáhají. Budeme asi nuceni podat trestní oznámení.