Písmo: normální / velké

Připomínky občanů

Chcete-li zadat novou připomínku, klepněte sem.

poplatek

18. 1. 2015

Dobrý den pane starosto,
zajímalo by mne, kde lze veřejně dostupnou formou nalézt ceník poplatků za hrobové místo? Na hřbitovní nástěnce uveden není, u pana Vašendy také ne a na internetových stránkách obce se mi ho rovněž nepodařilo nalézt.
Předem děkuji za odpověď.

Milada Nováková

Přechod pro chodce u zahradnictví

14. 1. 2015

Hezký dobrý den všem na úřadě,

dovoluji si navázat na předcházející dotaz ohledně přechodů pro chodce - i já bych jeden velmi uvítala, a to u zahradnictví. Naproti zahradnictví je školka, kam vodím dítě, a nejbližší přechod je až u Mazlíčka. Auta tam sice nejezdí příliš rychle, zato ve velkém počtu, a přeběhnout silnici s kočárkem a dětmi je po ránu prakticky nemožné.

Předem velice děkuji a přeji zdar v dalším úsilí při zvelebování obce,

Jitka Grossbergerová

Zvýšené přechody pro chodce na výjezdu k Hovorčovicím

13. 1. 2015

Dobrý den, pane starosto,
chtěl bych se zeptat, jestli obec do budoucna plánuje přechody pro chodce na výjezdu z obce směrem k Hovorčovicím. Přecházení hlavní ulice Hovorčovická je na křížení ulic Plukovníka Nováka-Nedvědova a Okrajová vzhledem k nové zástavbě poměrně časté (cesty do-ze školy, procházky rodin s kočárky atd.). Při výjezdu/příjezdu z/do obce jezdí vozidla v tomto místě dost rychle, vytvoření zvýšeného přechodu by tedy, myslím, dost pomohlo (podobně jako u hřiště). Děkuji David Novák

Osvětlení u hřiště Archa směrem k lávce

24. 12. 2014

Dobrý den pane starosto,

Obchvat Břziněvsi

4. 12. 2014

Dobrý den,

v posledním Březiněveským zpravodaji se píše o projektu obchvatu Březiněvsi východní stranou.
Domnívám se, že pokud by se tento projekt zrealizoval, tak dojde ke zrychlení průjezdu do Prahy přes Líbeznice a Březiněves a tím i nárůstu provozu v Líbeznicích - řidiči budou méně využívat ochvat Líbeznic.
Počítá naše obec i s touto alternativou ?

Milan Somsedík

Psí exkrementy

2. 12. 2014

Vážený pane starosto,

Pouliční osvětlení

24. 11. 2014

Vážený pane starosto,

chci Vás jen informovat, že v ulici Mělnická (od kapličky směrem k řeznictví) nesvítí již několik týdnů pouliční lampy po obou stranách.

Děkuji za vyřešení.

Neumannová

Rozsvícení vánočního stromku

23. 10. 2014

Milý pane starosto,
s postupnou přeměnou výzdoby a sortimentu zboží v obchodech na mne již doléhá že Vánoce budou co nevidět :).
Těším se na slavnostní společná setkání s našimi sousedy a abychom si to užili jak nejvíce to jde mám připomínku či dotaz k letošnímu rozsvícení stromečku. Vše v loni vypadalo moc hezky do chvíle než došlo k absolutní zácpě pod stromkem.

Vybudování chodníku k cyklostezce k obci Bášť

6. 9. 2014

Dobrý den Vážený pane starosto,

tímto bych se ráda zeptala, zda obec někdy uvažovala o realizaci chodníku od křižovatky u domu služeb k cyklostezce - pěší zóně do Báště. Je hezké, že byla vytvořena tato stezka, ale chození k ní obzvlášť za hustého provozu, který tam s přibýváním obyvatel v obci Bášť je, je opravdu nebezpečné. Hlavně pro maminky s kočárkem.

Děkuji za odpověd a zamyšlením se nad mým dotazem, než se zde něco přihodí.

S pozdravem

Kamila

Rekonstrukce prostoru kolem zastávky Líbeznice I.

12. 8. 2014

Dobrý den, pane Starosto,

chtěl bych se Vás laskavě zeptat, jaký je harmonogram na práce na zastávce L. I. ve směru na Phu. Pokud se nemýlím, tak práce začaly před 4 týdny a za poslední 3 týdny jsem nezaznamenal nějakých větších změn na stavbě. Především absence přístřešku je v dnešních deštivých dnech nepříjemná a o neuklizeném chodníku zasypaném pískem ani nemluvě.

S pozdravem a mnoho zdaru při zvelebování obce

MH

překreslení Pražského okruhu

6. 7. 2014

Dobrý den, dle informací na iDnes ze dne 6.7.2014 (http://praha.idnes.cz/jancura-obchvat-prazsky-dalnice-rsd-ministerstvo-d...) se objevily další pokusy o překreslení mapy Pražského okruhu. Vzhledem k tomu, že na přiložené mapě je znázorněn obchvat dle návrhu nadace Romana Jančury velice blízko Líbeznicím, chci se zeptat, zda-li vedení obce o této možnosti ví. Současně je v článku informace o tom, že návrh využívá trasy pro silnici, kterou už schválil v územním plánu Středočeský kraj.

Stížnost na parkování.

27. 6. 2014

Dobrý den,
rozhodl jsem se Vám napsat stížnost ohledně parkování v ulici u Cihelny.Ve večerních hodinách to tu před domy vypadá jak
na sídlišti,stání cizích aut před vchodovou brankou není nic mimořádného.Problémy jsou samozřejmě i při vyjíždění.Vzhledem k tomu,že ulice má i vystavěný chodník,projíždějící auta mají občas také problémy projet.Když jsme se přistěhovali v regulativech obce bylo napsáno,že stání má být pouze na pozemku,nevím pro ostatní to asi neplatí.
Nemohla by se dát do naší ulice značka Zákaz stání?Spoustu problémů by to vyřešilo.

Změny autobusů zdá se nebudou

21. 6. 2014

Dobrý den,

podle webu neratovice.cz se změny v autobusové dopravě odkládají na neurčito. Cituji z jejich webu.

Sdělení společnosti ROPID ze dne 6. 6. 2014

Poděkování - EIA pro Letiště Vodochody

16. 6. 2014

Dobrý den Vám všem,

pátek 13.června 2014 se jistě zapíše tučným písmem do moderní historie naší obce. Dle zveřejněných informací Ministerstvo životního prostředí zrušilo kladné stanovisko EIA pro rozšíření Letiště Vodochody.

Je to opravdu nejlepší zpráva, jakou jsme si my všichni mohli jen přát.

Sekání strouhy

4. 6. 2014

Dobrý den pane starosto,
oceňuji pravidelnou údržbu trávníků v okolí zastávky Líbeznice II. I okolí benzínky je pěkné, udržované, tráva pravidelně sečena. Bohužel se nějak zapomíná na strouhu v délce cca 20 m. Tato strouha začíná u ulice Zahradní a končí u protihlukové stěny. V létě bývá tráva v této strouze tak vysoká, že není vidět při výjezdu autem z ulice Zahradní na silnici. Je možné i tuto strouhu pravidelně sekat ?
děkuji J.Dlabačová

Autobusy do Holešovic

30. 5. 2014

Vážený pane starosto,

děkuji za odpověď. Co se týče intervalu spojů, tak máte samozřejmě pravdu, že pokud budou jezdit po pěti minutách je to podstatné zkrácení. Nic to ale nemění na tom, že doba dojezdu do Prahy bude většinou delší a cesta zpět bude téměř vždy delší.
Opravdu mám to vyzkoušené, jezdím prakticky denně, většinou do Holešovic, občas na Ládví. Navíc ve špičce bývá malá zácpa před kruhovým objezdem u Kauflandu v Ďáblicích, která cestu také může o nějakou minutu prodloužit.

S pozdravem

Miroslav Šerák

Autobusy do Holešovic

29. 5. 2014

Vážený pane starosto,

plně se připojuji k předešlým názorům, že zrušení autobusů do Holešovic je krokem zpět.
A bohužel nesdílím některé Vaše argumenty, např.: doba dojezdu do Holešovic není ani v zácpách obvykle delší než na Ládví (mám to vyzkoušené, jezdím prakticky denně)

Navíc při cestě zpět nejsou zácpy téměř nikdy. Kdo chce ušetřit peníze, může na Ládví jezdit již teď. Co se týče intervalu, tak myslím, že k podstatnému zkrácení již nedojde, když teď je ve špičce zhruba 10 min.

Nešlo by skutečně udělat určitý kompromis a část rychlých autobusů ponechat na Holešovice?

Autobusy na Holešovice

23. 5. 2014

Plně se připojuji k předchozím, kteří touto cestou vyjádřili nespokojenost s plánovaným zrušením autobusů na Nádraží Holešovice. Sám většinou jezdím na Ládví, ale to hlavně proto, že mám na naše pásmo dobitou opencard, ale není to ono. Když se např. o víkendu potřebuji do Prahy dostat, rozhodně zvolím "holešovický" autobus, který nejen že nejezdí jednou za 2 hodiny, jako 368, ale také si za prvé uchovává jakýsi punc "dálkové" autobusové dopravy a za druhé, je o mnoho rychlejší. Co vás to napadlo? Navíc když máte téměř před volbami...
S úctou
Karel Hlaváček