Písmo: normální / velké

Připomínky občanů

Chcete-li zadat novou připomínku, klepněte sem.

Park před sběrným dvorem

11. 5. 2016

Dobrý den, Vážený pane starosto,
chtěl bych Vás požádat, zda by obec mohla věnovat větší pozornost parku před sběrným dvorem u fotbalového hřiště. O víkendu jsme se sem vydali hrát pétanque a park působil lehce zanedbaným dojmem a hřiště pro pétanque bylo zarostlé plevel, což vnášelo do hry nový element ;).
Děkuji moc předem a přeji mnoho síly při práci pro naši obec.
S pozdravem
Hořejší

Skolka

8. 5. 2016

Dobrý den. Předně bych chtěla poděkovat, co pro obec děláte a kolik nových věcí zde v poslední době vzniklo (rondel, Duhovka, skatepark atd.) Trápí mne ale situace se školou a školkou. Přestože máme celá rodina trvalé bydliště v Libeznicich, dcera nebyla z kapacitních důvodů přijata do školky, přestože ji v září bude 3,5 roku. Zájemců o školku bylo více než 2*tolik než volných míst. Škola také praská ve švech, nejsem si jistá, že plánovaná půdní vestavba 6 tříd problém vyřeší či spíše jen odsune. Nedávno jsem zaslechla, že se v obci plánuje další developersky projekt s cca 80 domy.

Odvoz Bioodpadu

2. 5. 2016

Dobrý den
Minulou sobotu měl být svoz bioodpadu - Popelnici jsme měli venku a nic :-( Nechal jsem ji pro jistotu venku i tuto sobotu v domnění že jsem se spletl v datumu svozu, ale ani včera nic. Soused mi dnes potvrdil že ani jemu ji před týdnem nevyvezli.
Lze toto nějak reklamovat? Nebo byla hlášena nějaká výluka ve svozu?
Děkuji
F. Šimáček

Úprava okolí chodníku

5. 4. 2016

Dobrý den pane starosto,
na podzim 2015 byl dokončen chodník v ulici Mělnická (u benzínky), Nyní chybí jen zasetí trávy mezi chodníkem a silnicí.
Nebylo na tento úkon zapomenuto ?
děkuji J.Dlabačová

Úprava cesty u Mratínky

4. 4. 2016

Vážený pane starosto,

pravděpodobně v pondělí 4. dubna došlo k štěrkové "úpravě" polní cesty vedoucí od Měšic směrem do naší obce, úprava končí na konci/začátku lesíka. Chci se zeptat, zdali se tak stalo v režii obce, za jeho souhlasu nebo bez vědomí. Osobně se domnívám, že to byl krok špatným směrem, cesta i přes uválcování je poměrně měkká a zejména pro cyklisty nevhodná.

S přátelským pozdravem

Michal Hirka

Vysazeni stromu

16. 3. 2016

Vážený pane starosto,
Obracím se na Vás s prosbou.
Vzhledem k většímu dennímu provozu na ulici Mělnicka, žádáme městskou část o vysazeni stromu kolem silnice vedle autobusové zastávky Libeznice II, mezi areálem řadových domů Ve Dvoře a chodníkem. Vysazené stromy budou sloužit jako protihluková zelená stěna a poskytne stín pro zastávku a chodník. Nebo o navržení jiného řešení pro izolace rodinných domku od intenzivního silničního provozu.
Předem děkuji za Vaší odpověď.
Igor Moskovčuk

Jsou možnosti úpravy pitné vody na úrovni obce?

3. 3. 2016

Zdravím vedení obce a děkuji za jeho dosavadní činnost pro nás občany.
Přináším námět k řešení týkající se asi všech. Stav naší pitné vody nejspíše odpovídá normám, ale odpovídá našim potřebám?

Oprava Pražské ulice

8. 2. 2016

Dobrý den,
kdy prosím plánujete opravu Pražské ulice. Stav je již dlouho neutěšený. V dírách jsou kameny, které při jsou při průjezdu vozidel nebezpečné. Ulice je frekventovaná a zasloužila by si opravu, tak jako ulice přilehlé, které jsou již opravené a zdaleka po nich tolik aut neprojede.
Předem děkuji za odpověď
M.Hlaváčková

Přílohy jednání zastupitelstva

8. 2. 2016

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jestli by bylo možné připojovat k zápisům z jednání zastupitelstva a rady také přílohy k projednávaným bodům, případně se zeptat, kde jsou přílohy k nahlédnutí. Například Usnesení Zastupitelstva ze dne 27.1.2016 mimo jiné odkazuje na přílohu č. 3 - Strategický plán rozvoje obce na roky 2016 - 2020, tato příloha již ale není k zobrazení, což mi připadá jako škoda (berte to jako příklad, týká se to všech příloh). Jinak velmi oceňuji informování o činnosti Rady a Zastupitelstva.

Děkuji za odpověď.

Letiště Vodochody

16. 12. 2015

Dobrý den,

většina lidí už asi bude vědět tu "veselou" zprávu, že Penta má díky soudu opět kladný posudek EIA. Chtěl bych se zeptat, jestli se bude proti rozsudku podávat kasační stížnost a co to vlastně přesně je a jestli se dá říci jak je velká šance na úspěch.
Vím jak velký kus práce udělala obec a sdružení stop letišti v boji proti letišti. A toto má nyní přijít vniveč díky podplacenému soudu???

S pozdravem

Mirek Šerák

Nebezpečný chodník

1. 12. 2015

Dobrý den, obracím se na Vás s následující připomínkou:
Během výstavby řadových rodinných domů v ulici Hovorčovická (resp. při prováděných zemních prací) dochází postupně k zvětšování nerovností/propadu chodníku (nyní na tomto krátkém úseku na 4 místech) a hrozí nebezpečí úrazu - obzvláště pak za tmy, kdy je v těchto místech poměrně špatně vidět.
Děkuji předem za reakci.
S pozdravem
A.Machová

Plot

18. 10. 2015

Dobrý večer,
v ulici Jaroslava Seiferta je dřevěný plůtek a nevím z jakého důvodu, tam je?? Prý je to soukromý pozemek a nemáme chodit pod okny. Je to blbost, ale kdyby si takhle každý udělal plůtek u parcel, tak to by nebylo dobré. Děkuji Bareš Petr

Líbeznické posvícení

18. 9. 2015

Dobrý den,

Mratínka jako stoka

14. 9. 2015

Dobrý den pane starosto,
v neděli 13. září měla naše Mratínka hustě zakalenou vodu. Nedovedu pochopit, jak někdo v dnešní době může potok použít jako odpadní jámu a kontaminovat jí bůhví čím. Chtěl bych Vás požádat o důkladné vyšetření této ekologické havárie a napsání článku do Líbeznického zpravodaje, který pak ptáček nám tady řádil.

S pozdravem
Roman Ehrenberger

Chodník Hovorčovice/Líbeznice

2. 9. 2015

Dobrý den,

děkuji za odpověď. K dotazu spojení Hovorčovice/Líbeznice, je reálné prostorově, finančně apod. např. vybudovat cyklostezku mezi těmito obcemi (obodoba Líbeznice -Bášť)?

Děkuji
J. Hlaváčková

stavba roku 2016

2. 9. 2015

Dobrý den,

v souvislosti s otevřením nové líbeznické školy chci se zeptat, neuvažuje vedení obce spolu s dodavatelem s přihlášením této stavby do příštího, již 24. ročníku veřejné neanonymní soutěže STAVBA ROKU 2016? Čas na přípravu by byl, předpokládaný termín uzávěrky přihlášek odhaduji na základě letošního ročníku někdy do května 2016 ...
Jinak máte můj obdiv jak obec, tak dodavatel za dodržení "šibeničního" termínu pro dokončení stavby.

Michal Hirka

Nová škola

1. 9. 2015

Dobrý den,

v neděli jsem se byl podívat na novou školu. Byl jsem z ní nadšený, což však není tak důležité. Hlavně z ní byl nadšen budoucí školák, který si šel obhlédnout své budoucí "působiště". Jediné jeho zklamání bylo, že do této školy nastoupí až příští rok, ale to opravdu obec nevyřeší :-).

Více takovýchto zdařených a moderně řešených projektů v naší obci. Příručka s vysvětlením byla rovněž dobrý nápad, i když se školní budovala dostatečně zdařile "reprezentovala" sama.

Díky

Marcel

Balíkomat

28. 8. 2015

Jen mě napadlo, pošta v Líbeznici má v pátek odpoledne zavřeno a tak, pokud se vracíte z práce později, jako většina obyvatel obce, v podstatě pokud si nestihnete zásilku vybrat ve čtvrtek, je pro vás až do pondělka nedostupná. Česká pošta to řeší tzv balíkomatem. Vím, že nejbližší je u nákupního centra Globus v Letňanech. Bylo by hodně finančně náročné zřídit, byť i menší, balíkomat u Líbeznické pošty?

Zdemolované hřiště

12. 8. 2015

Dobry den pane Starosto,