Vánoční běh - další líbeznická tradice

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

Organizátoři Líbeznického koloběhu uspořádali v pátek 12. prosince další pozoruhodnou sportovní akci - Vánoční večerní běh. Do potemnělých ulic vyběhlo téměř 80 nadšenců.

Kalendář líbeznických akcí rozšířil neobvyklý závod s předvánoční atmosférou. Už při registraci na nádvoří restaurace U Musilů se ozývaly koledy a všechny organizátorky byly v andělském a nad hlavou se jim ve světle svíček mihotala bílá svatozář.

Hromadný start mužské a ženské kategorie se odehrál krátce před sedmou hodinou večerní. Trať byla dlouhá necelých 5 km a vedla líbeznickými uličkami do Měšic a po Mratínce zpět. Podmínkou úspěchu tentokrát nebyla jen skvělá běžecká forma, ale i dobrý zrak, bedlivá pozornost a schopnost se pohybovat stejně jistě za světla i ve tmě. Některým bílé fáborky a svítící tyčinky stačily. Jiní přiznávali, že místy tápali.

Favorit večera Tomáš Koutný si vedl dobře až do poslední křižovatky. Zapomněl odbočit a trasu si o několik desítek metrů prodloužil. I tak mu to stačilo na bronzovou medaili. Vítězem v mužské kategorii se stal s časem 17.30 líbeznický borec Radek Googleš. Mezi ženami zvítězila s časem 21.11 Klára Příhodová z Neratovic. Nejrychlejší dvojicí byli Václav Mráz a Ctibor Kačer z Mělníka. Do cíle doběhli v čase 21.45.

Na pětikilometrovou trať vyběhlo celkem 48 sportovců. Na kratší putování se místy chůzí, místy během vydalo na 14 rodin. Po sportovním a zároveň romantickém výkonu za světla svíček a čelovek si všichni mohli odpočinout v restauraci U Musilů, ohřát se svařeným vínem a chybějící cukry doplnit vánočním cukorvím či vánočkou.

Autorem všech fotografií z Vánočního večerního běhu je obětavý Luboš Kovář.