324 metrů nových chodníků

Ilustrační obrázek Nové chodníky

Od počátku roku 2012 přibylo v obci 324 metrů nových chodníků. Na náměstí vznikaly chodníky na novém místě, jinde se staré povrchy měnily za nové ze zámkové dlažby.

„Obec nedělají jen silnice a domy. Důležitou roli hraje zeleň a chodníký. Aby se v obci dobře žilo, musí se po ní i dobře chodit,“ říká místostarosta obce Michal Doubrava.

Největší změnu zaznamenalo v souvislosti s novým chodníkem okolí zastávky Líbeznice II. Čekání na autobus by se mělo odehrávat v co nejpříjemnějším prostředí. K němu by v krátkém čase měly přispět nové lavičky a také úprava samotné zastávky. Velkým posunem dopředu ale je sama o sobě nová zámková dlažba a nově tvarovaná pole pro trávníky. Kulturněji vyhlíží díky novému chodníku i východní vstup do Líbeznického dvora. V celé lokalitě se podařilo vybudovat také nové pouliční osvětlení, které přispívá k větší přehlednosti pro motoristy a k větší bezpečnosti pro chodce.

„Do konce roku bychom chtěli zrealizovat ještě nový chodník kolem Domu služeb. Díky dohodě s investorem nové výstavby bude do konce září dokončen chodník podél Zdibské. Pokud by se nám podařilo sehnat peníze, rádi bychom letos vybudovali ještě zbývající část chodníku od Tesca k faře,“ doplňuje Michal Doubrava.

Letošními investicemi ale práce na chodníkách v obci nekončí. „Zpracováváme projekt bezbariérové cesty obcí, který by měl pomoci při získávání dotací. V příští roce bychom chtěli zajistit například prostředky na stavebně náročný chodník podél Družstevní,“ dodává Michal Doubrava.

Fotogalerie