Čtvrtek 4. prosince zaměstnal v Líbeznicích policisty, strážníky, hasiče a záchrannou službu

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

Krátce po půlnoci přijala obecní policie žádost o součinnost od operačního důstojníka PČR při pátrání po pachateli loupežného přepadení benzinové čerpací stanice v Líbeznicích. Hlídka obecní policie společně s hlídkami PČR pátrala po muži, který se zbraní v ruce ohrožoval obsluhu čerpací stanice. Na místě zasahoval výjezd služby kriminální policie a vyšetřování spolu s kriminalistickým technikem, který zajišťoval důležité stopy. Pátrání probíhalo do ranních hodin.

Po jedenácté hodině dopolední přijali strážnici žádost o součinnost od operačního důstojníka PČR, tentokrát při zajištění místa dopravní nehody na silnici I/9, v katastru obce Předboj, kde došlo ke srážce osobního vozidla s nákladním vozidlem. Dosud z nezjištěných příčin vyjel osobní vůz do protisměru, kde se srazil s nákladním vozidlem. Řidič osobního vozidla nehodu nepřežil. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.  Silnice tak byla několik hodin uzavřená, zcela obnovit provoz se podařilo až po 14. hodině.

Ve 14.30 hod. bylo hlídkou OP přijato oznámení o tom, že v obci Líbeznice ul. Mělnická, došlo k požáru prodejny s oděvy. Hlídkou obecní policie byl na místo přivolán hasičský záchranný sbor a záchranná služba. Zraněnou majitelku obchodu odvezla záchranná služba s popáleninami do nemocnice. Na místě zasahovaly dvě jednotky HZS Neratovice a SDH Líbeznice. Požár vznikl pravděpodobně od topidla, kdy došlo k zahoření oděvů a dřevěného obložení prodejny. Případ převzal vyšetřovatel hasičského záchranného sboru. Hlídka OP společně s hlídkou PČR následně usměrňovala provoz v místě události, který byl obnoven po 16. hodině.  

Fotogalerie