Cyklotrasy

Vítejte na stránce cyklotras Okolí Líbeznic

Pod odkazem níže najdete v mapovém portálu mapy.cz všechny navržené trasy, které jsou součástí mapy Okolí Líbeznic – cyklotrasy

https://mapy.cz/s/gocadozepa

Jednotlivé trasy si zde můžete prostudovat do posledních podrobností a přečíst si o zajímavých místech, přes které trasy vedou.

Mapa Okolí Líbeznic - cyklotrasy

Mapa ukazuje 12 navržených cyklotras v blízkém i širším okolí Líbeznic. Trasy jsou navrženy tak, aby uspokojily všechny cyklisty: rekreační, rodiny s dětmi i polykače kilometrů. Vybrali jsme takové trasy, které vedou na zajímavá místa a památky v okolí, a tak kromě role sportovní plní i vlastivědnou. Vycházíme z vlastních zkušeností. Projeli jsme každý kilometr navržených tras a snažili se je vést poli, lukami, lesy, existujícími cyklostezkami, mimo frekventované silnice. Všechny trasy začínají v Líbeznicích v Areálu zdraví a vedou na všechny světové strany. Pokud se po nich vydáte, navštívíte dvě nejdůležitější české řeky, několik zámků, upravené parky, přírodní rezervace, rybníky, vyhlídky, muzea. Potkáte zajímavá dětská hřiště, bludiště, singltrail, dotknete se i hlavního města Prahy. K lepší orientaci slouží popisky tras s jejich délkou, rámcovou časovou náročností a převýšením. Časová náročnost je opravdu orientační, neboť záleží pouze na vás, jak dlouho pojedete a jak dlouho se na trase zdržíte. Vydejte se tedy za zajímavostmi v okolí Líbeznic a poznejte, co všechno tento kraj nabízí. Je toho opravdu hodně!

 

Mapu vydala Obec Líbeznice a je ZDARMA k dispozici na následujících místech:

  • Obecní úřad Líbeznice
  • Obecní knihovna Líbeznice
  • na sportovních a kulturních akcí pořádaných obcí nebo jinými organizátory v Líbeznicích

Na cyklotrasách se můžete tešit například vrcholky Kuchyňka a Kopeč, kapli sv. Anny v Panenských Břeženech, jezero Vojkovice,  singltrail v Letňanech, krásnou a nevšední vyhlídku na Vltavu nad jezem a mnoho dalšího.

 

Cyklomapa - přední strana
Cyklomapa - přední strana
(PDF; 6,84 MB)
Cyklomapa - zadní strana
Cyklomapa - zadní strana
(PDF; 22,28 MB)

 

 

 

Fotogalerie