Duhovka láká ke skoku i ke sklouznutí

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

Od pátku 9. října 2015 je školní areál s novým názvem Duhovka otevřen veřejnosti. Kompletní úpravy si vyžádaly více než 7 milionů korun.

Úpravy areálu podle originálního návrhu architekta Jana Hájka (Atelier M1 architekti) realizovala v krátkém období 4 měsíců společnost Sportovní podlahy Zlín. Celý areál bude sloužit více než 600 žáků líbeznické základní školy i široké veřejnosti. Otevřeno bude nepřetržitě.

Hlavní část nákladů pokryla podpora Regionálního operačního programu Střední Čechy – 6 milionů korun. „Jsem rád, že jsme mohli přispět k realizaci tak pěkného projektu,“ uvedl při slavnostním otevření areálu ředitel Úřadu Regionální rady Střední Čechy Václav Chytil. Více než 1 milion korun investovala do projektu obec Líbeznice. Příspěvek poskytly také obce Bašť a Předboj.

„Snažili jsme se vytvořit areál, který bude děti i dospělé strhávat ke sportování a zároveň bude provokovat i jejich výtvarné cítění. Myslím, že je důležité teď lákat děti od mobilů, tabletů a počítačů do přírody a ke sportování. Měly by tady přijít na to, že skutečnost je lepší a zajímavější než virtuální realita. Přeju všem klukům a holkám, aby si tady ve zdraví roztrhali kaťata,“ pronesl s nadsázkou při otevření Duhovky architekt Jan Hájek.

Ředitel a jednatel společnosti Sportovní podlahy Zlín, která stavbu realizovala, Marek Bainar potvrdil, že jde o unikátní projekt: „V každém prvku se tu spojuje sport a výtvarný zážitek. Nic tady není tak, jak jsme zvyklí. Stavíme sportoviště už 16 let. Líbeznická Duhovka je ale opravdu výjimečná a jsem moc rád, že jsme ji mohli budovat.“

Po mnoha letech čekání dostala škola atletický ovál s rovinkou pro sprint na 60 metrů a s doskočištěm pro skok daleký. Líbeznickým unikátem je dopravní hřiště umístěné uprostřed oválu. K tomu přibyly ještě nový sektor pro vrh koulí a malé travnaté fotbalové hřiště. Celý areál protínají nová schodiště a mlatové cesty.

Areál kloubí hru s funkcí parku a zahrady. V celém areálu se vysadilo více než 20 nových stromů, jejichž aleje rámují a vymezují celkový prostor areálu. Vyrostl tu také nový amfiteátr s jevištěm, obří zajíc, skluzavka, labyrint, hřiště pro pétanque, kuličky a další prvky.

Čím je Sportovní a volnočasový prostor u školy „Duhovka“ unikátní?

Duhová atletická dráha

Dopravní hřiště umístěné uvnitř atletického oválu

Amfiteátr

Labyrint

Hřiště pro pétanque a pro kuličky

Skluzavka

Další výtvarné prvky

 

Sportovní a volnočasový prostor u školy

Investor:

Obec Líbeznice, Mělnická 43, Líbeznice

Hlavní zdroj podpory:

Regionální operační program Střední Čechy

Hlavní partneři a přispěvatelé:

Obec Bašť

Obec Předboj

Náklady na stavbu:

7.230.278 Kč včetně DPH

Čas výstavby:

6/2015 – 9/2015

Generální dodavatel:

Sportovní podlahy Zlín, s.r.o.

Hlavní projektant:

Atelier M1 architekti s.r.o.

Technický dozor investora:

Ing. Aleš Řada

Fotogalerie