Fotogalerie

28.2.2021

Vládní opatření od pondělí 1.3.2021 do 21.3.2021 umožní pohyb v přírodě jen na katastrálním území obce. Mapa ukazuje, kam se můžete vydat na procházku se psem nebo se jen tak proběhnout. "Rozhodně doporučuji se dál udržovat v dobré fyzické i psychické kondici. To je důležitá součást prevence a obrany před každou nemocí. Ani další tři neděle nemusíte sedět jen doma.

31.12.2020

S posledním dnem v roce přinášíme foto příběhem přehled projektů realizovaných v obci během roku 2020. Jsme rádi, že se v tomto směru Líbeznicím dařilo a i pro rok 2021 jsou připraveny další projekty, které přispějí k rozvoji obce. Mezi nejdůležitější projekty uplynulého roku patří otevření nové hasičské zbrojnice a zázemí technických služeb, lanové centrum a vzduchové trampolíny v Areálu zdraví, rekonstrukce ulic Pod Lipami a K. H. Máchy, první líbeznická cyklomapa, sochy Souznění na Mírovém náměstí, výškařský sektor na Duhovce, výsadba stromů v intravilánu obce, první část Zeleného pásu a rekonstrukce obecního úřadu, výtah a nové prostranství za úřadem.

29.12.2020

V roce 2021 si Česká republika připomene výročí 1100 let od zavraždění svaté Ludmily na hradišti Tetín. Sv. Ludmila, babička svatého Václava, stála díky manželství s prvním historicky doloženým přemyslovským knížetem Bořivojem u samých počátků zrodu českého státu.
Svatou Ludmilu si budeme připomínat i v Líbeznicích, které jsou součástí území, na kterém Ludmila působila. První akcí roku sv. Ludmily v Líbeznicích je putovní výstava o životě a kultu sv. Ludmily, která vznikla v rámci projektu Svatá Ludmila 1100 let. Výstava je od dnešního dne umístěna v horní části Mírového náměstí.

14.12.2020

První část zeleného pásu kolem Líbeznic právě v těchto dnech dostává konečnou podobu, probíhá totiž výsadba stromů a keřů. Celkem zde bude vysazeno více než 100 stromů a 400 keřů. Práce jsou naplánovány tak, aby byly skončeny do konce tohoto týdne. Na jaře se můžeme těšit na zelenající se javory babyka, které jsou zastoupeny v největší míře. Alej je ještě doplněna lípami širokolistými, hrušněmi polními nebo jeřáby brek. Podél aleje byly zasazeny na doplnění a druhové obohacení celého úseku solitérní stromy a okrajovými výsadbami, zejména jde borovice lesní, břízy bílé, habry lesní nebo hlohy jednosemenné. 

24.11.2020

Park u školy zdobí od dnešního dopoledne sedm nových stromů. A nejsou to ledajaké stromy, jsou to stromy, které mají svá jména a každý strom si vzala za svůj jedna první třída základní školy. Krásně se to sešlo, sedm prvních tříd, sedm nových stromů. Ve spodní části parku prvňáčci ve spolupráci s technickými službami zasadili čtyři javory, kterým dali následující jména: Lísteček (1.C), Oskar (1. B), Podzimáček (1. D) a Vrťapka (1. G). O kousek dál směrem k hlavní budově stojí nově tři habry: Zeleňáček (1. A), Pepa (1. E) a Ota (1. F).

1.9.2020

Dnes se otevřely brány líbeznické školy pro všechny žáky, neslavnostnější však byla atmosféra v prvních třídách. Slavnostně vyzdobené třídy přivítaly žáčky i jejich rodiče, již tradičně se vítání prvňáčků zúčastnilo i vedení školy i obce. Přejeme všem žákům i učitelům úspěšný a klidný školní rok. Během prvního dne školy došlo i na poděkování paní učitelce Lence Novákové za neuvěřitelných 45 let působení na líbeznické škole. Gratulujeme a děkujeme!

Stránky