Fotogalerie

21.2.2020

Kampaň na podporu snížení ranních dopravních špiček v okolí školy se naplno rozjela. Děti si mohou přečíst, proč by měly více chodit do školy pěšky nebo využívat autobus na prostíráních ve školní jídelně, na školních nástěnkách, formou letáků. K dispozici jsou i motivační placky.

Otevření hasičské zbrojnice
8.2.2020

Líbezničtí dobrovolní hasiči se po mnoha letech dočkali moderní hasičské zbrojnice. Otevřela se slavnostně v pátek 7. února 2020 v 16 hodin. Vedle objektu pro hasiče vyrostlo v přímém sousedství také zázemí technických služeb a upravená plocha pro parkování. „Líbeznice dostaly novou krásnou stavbu a nové pěkné zákoutí se stromy. Ještě před rokem stály přímo tady v centru obce nevzhledné plechové boudy a přístřešky. Dnes je tu kvalitní veřejné prostranství,“ shrnuje starosta obce Martin Kupka.

20.12.2019

Dva nové ukazatele okamžité rychlosti zvyšují bezpečnost v obci. Byly nainstalovány tento týden na příjezdech do Líbeznic v ulici Měšická u Neorondelu a v ulici Mělnická při příjezdu od Neratovic. Oba ukazatele jsou napojeny na dohledový systém Obecní policie a již první data ukazují, že toto opatření opravdu funguje a připívá k bezpečnějšímu provozu.

20.11.2019

Dnes se v Líbeznicích uskutečnila historická událost. Z věže kostela sv. Martina byl pomocí jeřábu sundán hlavní zvon, který čeká kompletní oprava. Zvon z roku 1663 putoval na Zbraslav, kde se jeho rekonstrukce ujmou restaurátoři ze Zvonařství Manoušek.

20.11.2019

U příležitosti oslav 30 let svobody a demokracie vydala Obec Líbeznice publikaci Líbeznice 1989 - 2019, která ve fotografiích mapuje vývoj v naší obci za posledních 30 let.
Brožura je tematicky rozdělena na několik celků, které popisují například život v obci, vývoj líbeznických škol, rozvoj veřejného prostoru nebo rekonstrukce líbeznických cest.

Otevření sběrného dvora
6.10.2019

Kompletně opravený sběrný dvůr se v sobotu 5. října otevřel veřejnosti. Místo pásky se stříhal drát. První návštěvníci si hned vyzkoušeli "bezbariérové" vyhazování odpadu. Nejdůležitější úprava spočívala ve vytvoření nových stání pro kontejnery zapuštěných do terénu tak, aby bylo možné se odpadu snadno zbavit přímo z úrovně plochy sběrného dvora. Už se nebudou opakovat výjevy jako z animovaných filmů, když kolečko tlačené do strmé rampy svého šoféra před vrcholem udolalo.

Stránky