Líbeznice mají nové hřiště

Ilustrační obrázek Otevření hřiště

Několik přímých kopů na bránu otevíralo ve čtvrtek 1. září první líbeznické multifunkční hřiště. Místo střihání pásky se čekalo na první gól. Padl v 7 minutě.

Sportoviště s moderním umělým povrchem o rozměrech 36 x 18 metrů vzniklo díky podpoře Nadace ČEZ. Celkové náklady na stavbu a umělý povrch dosáhly výše 1,23 miliony korun. Pomoc Nadace představuje 1 milion korun. Zbývajících 230 tisíc Kč hradí obec ze svého rozpočtu.

Stavba začala na konci července. Kvůli nepřízni počasí měla nakonec líbeznická stavební firma Oltex na výstavbu rekordně krátkých 14 dnů. Umělý povrch ze švédských dlaždic Bergo dodala společnost Precol.

„Díky příspěvku Nadace ČEZ se podařilo vybudovat nové hřiště pro sportovní aktivity dětí i dospělých. Škole i obci takový prostor dlouho scházel. V hodinách tělocviku museli učitelé složitě improvizovat. Po zázemí jiných škol mohli jen pokukovat. A dospělí na tom dosud byli hodně podobně,“ říká Martin Kupka, starosta středočeských Líbeznic.

Místo tradičního stříhání pásky zahájil provoz hřiště výkop na bránu, kterého se úspěšně zhostili samotní školáci. S první gólem bylo hřiště otevřeno. Od této chvííle je na něm možné hrát volejbal, nohejbal, basketbal, streetball, malou kopanou, tenis a další sporty. Povrch je vhodný dokonce i pro in-line bruslení. V dopoledních hodinách bude hřiště sloužit dětem ze základní a mateřské školy, odpoledne bude k dispozici sportovním klubům a široké veřejnosti. Hřiště se bude spolu s arálem školy uzavírat vždy se setměním. Do té doby si každý může přijít zasportovat. (Systém půjčování sítí a branek se dolaďuje.)

„Rádi podporujeme obce, které aktivně usilují o zlepšení podmínek pro volnočasové a sportovní aktivity svých občanů. Často jim však chybí finanční prostředky, a proto Nadace ČEZ již devět let nabízí grant Oranžové hřiště,“ říká Ondřej Šuch, ředitel Nadace ČEZ.

Slavnostního otevření nového Oranžového hřiště se kromě občanů Líbeznic zúčastnili také senátorka Veronika Vrecionová, ředitelky základní a mateřské školy Ivana Pekárková a Martina Podlipná, starosta Líbeznic Martin Kupka a ředitel Nadace ČEZ Ondřej Šuch. Program byl zakončen vystoupením několikanásobných mistryň ČR v kategorii HIP HOP.

Fotogalerie