Líbeznický obchvaťák přilákal pozornost

Ilustrační obrázek Obchvat pro nás

V předvečer zprovoznění obchvatu se na zbrusu nové komunikaci děly nevídané věci. Zapojilo se do nich přes 500 občanů a občanek Líbeznic a okolních obcí.

Obec Líbeznice, její Dopravní a Kulturní výbor uspořádaly 17 hodin před zprovozněním obchvatu zábavný večer přímo na nové silnici. Hlavním lákadlem byly závody na in-linech a na kolech o epochální cenu Líbeznický obchvaťák. Vzhledem k budoucímu provozu na obchvatu je jasné, že další ročník se neuskuteční dříve než za sto let.

Na úvod večera proběhla pod širým nebem vernisáž fotografií Václava Mikoláše, na kterých se mu podařilo zachytit krok po kroku celý průběh výstavby obchvatu. (Připravujeme speciální fotogalerii na tomto webu, která by celou výstavu zpřístupnila všem, kteří ji neviděli, nebo by se k ní chtěli vrátit.) Následovalo společné fotografování jako poděkování za obchvat. Velmi pravděpodobně se podařilo zvěčnit v jednu chvíli největší počet líbeznických občanů.

Potom už se rozběhly samotné závody. Unikátní titul Líbeznický obchvaťák a vyvřínový věnec všechny závodníky lákaly. Dokazovaly to jejich sportovní výkony. Podle některých účastníků se závodilo doslova na krev.

V čase sportovního klání souběžně vznikal dětský obrázek aut. Několikametrový svitek dětské malby bude zachován spolu s dalšími dokumenty z otevření obchvatu jako vzkaz příštím generacím.

Večer uzavíral slibovaný tanec na silnici. Do něj se bohužel kvůli chladnému počasí a poněkud nakloněnému a drsnému tanečnímu "parketu" pustilo jen pár tanečních párů. Večer s názvem "Obchvat pro nás" skončil 13 hodin před slavnostním zprovozněním.

Fotogalerie