Líbezničtí strážníci pomáhají v zaplaveném Husinci

Strážníci pomáhají v Husinci

Po líbeznických dobrovolných hasičích pomáhá zaplavené obci Husinec Řež i Obecní policie Líbeznice.

Od středy 5. června 2013 chrání strážníci líbeznické obecní policie majetek lidí v zaplavené části Husince. Zastavují auta na vjezdu do obce a do její dolní části pouštějí jen místní občany a jejich příbuzné a známé, kteří pomáhají s odklízením následků povodní. „Obáváme se rabovaní a čelíme bohužel i velkému zájmu povodňových turistů,“ říká starostka obce Ivana Zrzavá.

O pomoc Obecní policie Líbezníce požádala v úterý večer s tím, že dohled strážníků by byl žádoucí už druhý den dopoledne. Obratem se podařilo uzavřít nezbytnou smlouvu a zároveň informovat hejtmana kraje, jak to vyžaduje zákon o obecní policii.

„Odezva místních lidí je velmi příjemná. Povodňová turistika je pro ně v současné době opravdu přitěžující. O riziku krádeží ani nemluvím. Dojíždíme také k lávce u výzkumného ústavu v Řeži, kde stále přetrvává nebezpečí podemletí posledního mostního pilíře,“ říká velitel obecních strážníků Rudolf Sedlák. O dohled nad bezpečím v povodní postižené obci se v současné době dělí se státní policí a také se strážníky ze Zdib.

„Na okamžitém nasazení obecních strážníků jsme se domluvili se všemi starosty okolních obcí, které se na chodu naší policie podílejí. Přijali to jako zcela samozřejmý projev solidarity s lidmi žijícími jen pár kilometrů od nás,“ doplňuje starosta Líbeznic Martin Kupka.

Fotogalerie