Nová podoba křižovatky u kapličky je na světě

Ilustrační obrázek Křižovatka u kapličky

Křižovatka u kapličky prošla v květnu a červnu 2012 výraznou proměnou. Řidiče zpomaluje mírná šikana. Přibude také nový přechod pro chodce. V napojení na Mělnickou se už nebudou tvořit kaluže.

Úprava křižovatky u kapličky byla poslední stavební akcí související s výstavbou obchvatu. Větší část investice nesl proto na svých bedrech stát. Obec financovala jen silniční obruby a ostrůvek v křižovatce Nádražní a Mělnické.

"Je to další viditelný krok pro klidnější a bezpečnější dopravu. Zúžení a šikana řidiče zpomaluje před přechodem pro chodce a vjezdem do středu obce. Inspirovali jsme se příklady, které se osvědčily v jiných evropských státech," říká starosta obce Martin Kupka.

Do budoucna by měl celý tvar a profil vozovky uvnitř obce řidiče přesvědčit, že se jedná opravdu o klidnou průjezdovou komunikaci. Mělo by dojít k postupnému odlehčení dopravy. Obec se vydala cestou moderních dopravních opatření. Výsledný efekt se ukáže v čase. První zhodnocení by mělo přijít v září v podobě rozsáhlého dopravního průzkumu, o kterém rozhodlo květnové jednání zastupitelstva obce. Do podzimu se žádná další dopravní opatření realizovat nebudou.

Fotogalerie

Komentáře

Děkuji za přehledné a transparentní informace, to co za minulého zastupitelstva bylo nepřekonatelným problémem najednou funguje (zveřejnění rozpočtu, info po e-mailu ad.) Tomeš