Nové veřejné osvětlení ve Východní ulici

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

Část Východní ulice je nově vybavena veřejným osvětlením. Obec mohla tuto investici realizovat díky pomoci společnosti Eltodo.

Na nedostatečné osvětlení v horní části Východní ulice si v posledních měsících stěžovalo stále více lidí. "V celé lokalitě Na Chrupavce bylo jen pár světel u zdravotníhos třediska. Před koncem loňského roku jsme osadili dvě světla do nového parku. Pět zbrusu nových světel od sběrného dvora až po křižovatku u zdravotního střediska by mělo světelné podmínky zásadním způsobem zlepšit," vysvětluje 1. místostarosta obce František Závorka a dodává: "Uvědomujeme si, že v této části obce v poslední době přibylo hodně lidí. Nově osvětlení by mělo připsět k jejich větší bezpečnosti."

Vybudování nové řady světel řeší nejen problém s nedostatečným osvětlením na stále frekventovanější cestě, zároveň se díky tomu podařilo propojit s jiným rozvaděčem část světel na náměstí. Díky podzemnímu vedení kabelů by teď osvětlení náměstí mělo být nezávislé na povětrnostních podmínkách. Dosud osvětlení na náměstí za silnějšího větru často vypadávalo.

Finanční prostředky do vybudování nové řady světel vložila společnost Eltodo, která veřejné osvětlení pro obec provozuje a spravuje.

Fotogalerie