Písmo: normální / velké

Obecní policie

Potřebujete-li pomoc Obecní policiE, volejte - 724 112 124 !

Aktuální informace a zprávy o práci líbeznických strážníků.

Ukliďme Česko – Mladý strážník

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

13. 4. 2016

Dne 9.4.2016 se děti ze zájmového kroužku „Mladý strážník“ připojily k celosvětovému projektu Ukliďme svět – Ukliďme Česko společně se strážníky OP Líbeznice a „fanoušky“ naší Obecní policie. Celkem se sešlo 18 dětí a 6 dospělých z řad rodičů a příznivců obecní policie. Uklizena byla alej Beckov od katastru Líbeznic až do katastru obce Bašť. V rámci úklidu byla nasbírána  tuna  odpadu, mezi kterým nechyběly plasty nejrůznějšího druhu, plastové lahve, použité pneumatiky, staré kabely nebo přední kapota od vozidla Trabant.

Premiéra dopravního hřiště

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

12. 4. 2016

Dne 5.4.2016 v rámci sportovního dne ZŠ a ZUŠ Líbeznice zajišťovali strážníci OP Líbeznice dopravní výuku dětí na nově vybudovaném dopravním hřišti v areálu školy. Pro děti byly připraveny nově zakoupené koloběžky, na kterých si vyzkoušely jízdu při které se musely řídit dopravními značkami. Následně byl pro všechny děti připraven test z dopravní výchovy. Na dopravním hřišti a u testu z dopravní výchovy se vystřídalo celkem 480 dětí od 1 do 5 třídy ZŠ. Společně se strážníky naší Obecní policie, se na akci podílel také Krajský koordinátor BESIPU.

 

Přednáška pro seniory

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

11. 4. 2016

Obecní policie Líbeznice ve spolupráci s Krajským koordinátorem BESIP a policistkou dopravního inspektorátu PČR, uspořádala ve dne 16.3 a 30.3. v obci Bašť a Líbeznice přednášku pro seniory zaměřenou na bezpečnost v silničním provozu.

Přednášky byly uspořádány v rámci dlouhodobého projektu Obecní policie „Bezpečný domov“, kdy cílovou skupinou tohoto projektu jsou senioři a osaměle žijící osoby.

Bezohlední řidiči

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

11. 4. 2016

Díky kamerovému systému obce se podařilo ustanovit hned dva bezohledné řidiče, kteří způsobili dopravní nehodu a z místa nehody ujeli. V prvním případě, se jednalo o řidiče nákladního vozidla, který dne 19.3.2016 v ranních hodinách poškodil lampu veřejného osvětlení v ul. Mělnická. Ve druhém případě byl ustanoven řidič osobního motorového vozidla, který dne 30.3.2016 v ul. Mělnická při předjíždění poškodil jiné vozidlo  a z místa nehody odjel. Oba dva případy byly předány k dalšímu řešení skupině dopravních nehod Policie ČR.

Nedovolené odkládání odpadu

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

11. 4. 2016

Obecní policie Líbeznice v současné době řeší několik případů nedovoleného odkládání odpadu mimo vyhrazená místa. Poslední případ je ze dne 30.3.2016, kdy je podezřelý  místní občan, který  odložil několik pytlů se stavebním odpadem a asfaltovou střešní krytinou ke kontejnerům s tříděným odpadem v ul. Pakoměřická. Za uvedené jednání hrozí výše uvedenému v blokovém řízení pokuta do 5 000 Kč a ve správním řízení pokuta do 50 000 Kč.

Výběrové řízení na strážníka Obecní policie Líbeznice

26. 2. 2016

Obec Líbeznice vyhlašuje, v souladu se zákonem č. 553/91 Sb. o obecní policii, výběrové řízení na obsazení pracovního místa strážník obecní policie. Podrobnosti naleznete v příloze.