Strhující tečkou dětského dne byla pěna

Ilustrační obrázek Dětský den

 Tradiční Dětský den přilákal v sobotu 11. června více než 500 lidí. Na děti čekalo 20 soutěžních stanovišť, další atrakce či ukázka policejního zásahu. Na závěr připravili hasiči pro děti jako překvapení barevnou pěnu.

Nad Areálem zdraví se celé odpoledne honily mraky. Spadlo ale nakonec jen pár kapek, což dobrou náladu nezkalilo. Pěna na závěr byla ale jen jednou z mnoha atrakcí Dětského dne. Ratolesti si mohli na 20 stanovištích vyzkoušet svou šikovnost i znalosti. O hlavní náplň Dětského dne se i letos postarali líbezničtí skauti, kteří jednotlivé disciplíny připravili. Na konci soutěžní pouti byl drobný dárek pro každého účastníka.

Zajímavou novinkou letošního ročníku bylo psí spřežení Oty Janka. Děti vozil po cestě nad bývalou železniční vlečkou - Mratínkou. Koníky či velbloudy je možné na takových akcích čas od času vidět, ale psí spřežení bylo unikátní. Nabídku aktivit rozšířil stánek líbeznické Stonožky, kde si děti mohly v tvůrčí dílně vyrobit pouťovou kytičku.

Stejně jako v minulých letech i tentokrát přijeli na Dětský den zástupci policie ČR. Příslušníci motorizované jednotky z Prahy předvedli dětem i rodičům zadržení pachatele.

Poprvé se na Dětském dni představila kompletní nová sestava Obecní polici. Rozrostla se ze dvou mužů na čtyři.

Nádherné dopoledne pro děti připravil Kulturní výbor obce Líbeznice v čele s Šárkou Kettnerovou. Zapojily se všechny líbeznické spolky. Překvapení v podobě pěny na závěr zajistili hasiči, stejně jako tradiční opékání buřtů.

Fotogalerie