Uklízení po psech bude snazší

Obrázek nového koše pro psí exkrementy

Nad speciálními odpadkovými koši pro psí exkrementy přibyly v tomto týdnu nové držáky na papírové sáčky. Uklízení po psech by tak pro všechny majitele mělo být snazší. Budou Líbeznice čistší?

Technické služby už v lonském roce intalovaly na 20 míst v obci speciální koše na psí exkrementy. Cíl byl jasný. Usnadnit majitelům psů uklíd po jejich čtyřnohých miláčcích. Efekt byl ale bohužel jen částečný, což se projevilo zejména po velkém zimním tání. Tehdy obec také zveřejnila číslo, kam je možné posílat v podobě MMS fotografie nepořádných majitelů. "Šlo především o hrozbu tedy preventivní opatření. Doufali jsme, že se polovina Líbeznic nepromění v detektivy šmírujících bezpečnostních agentur, a také se to naštěstí nestalo," říká starosta Martin Kupka.

Dalším krokem směřujícím k čistšímu prostředí v obci je pořízení nových držáků a speciálních papírových pytlíků s lopatkou pro komfrotní nakládání voňavých hromádek. "Chceme pořídit a instalovat dalších několik košů, aby opravdu nebyl problém po psech uklízet. O to přísnější pak přirozeně bude Obecní policie, pokud někoho přistihne, že neuklid," dodává Martin Kupka.

Fotogalerie