Začala stavba nového hřiště

Ilustrační obrázek Zahájení stavby hřiště

Práce na stavbě nového multifunkčního hřiště v areálu líbeznických škol začaly ve středu 27. července 2011 ve 14 hodin.

Obec se do stavby hřiště mohla pustit jen díky podpoře Nadace ČEZ. Celkové náklady na stavbu a umělý povrch dosahují výše 1,2 miliony korun. Pomoc Nadace představuje 1 milion korun. Zbývajících 200 tisíc Kč uhradí obec ze svého rozpočtu.

Symbolického prvního kopnutí se zúčastnili ředitel Nadace ČEZ Ondřej Šuch, ředitelka líbeznické základní školy Ivana Pekárková, ředitelka líbeznické mateřské školy Martina Podlipná, starosta obce Martin Kupka a oba místostarostové František Závorka a Michal Doubrava.

Při slavnostním zahájení stavby předal ředitel Nadace ČEZ Ondřej Šuch do rukou ředitelek líbeznických škol šek na 1.000.000 Kč. „Záměr vybudování školního hřiště v Líbeznících je skvělý v tom, že obec nečeká jen s nataženou rukou, ale sama je velmi aktivní. Takový přístup podporujeme rádi,“ zdůraznil Ondřej Šuch. „Oranžové hřiště“ bude v dopoledních hodinách sloužit dětem mateřské školy a žákům základní školy v odpoledních hodinách potom široké veřejnosti.

„V Líbeznicích v posledních 5 letech přibylo 700 obyvatel. Je to strmý rozvoj. V roce 2005 v obci žilo jen 1300 obyvatel. V současnosti je nás více než 2000. Obec jen velmi obtížně tento rozvoj dohání. Díky novému hřišti u školy můžeme alespoň trochu dohnat dluh v oblasti potřebného sportovního zázemí,“ říká starosta obce Martin Kupka.

Stavbu bude realizovat líbeznická stavební firma Oltex, která zvítězila ve výběrovém řízení. Jednání s dodavatelem umělého povrchu ještě není uzavřeno. Povrch hřiště by měly tvořit plastové dlaždice Bergo položené na hutněném kamenivu. Mělo by se jednat o vhodnější řešení než je umělý trávník zasypávaný křemičitým pískem, kde je nutné každoroční údržba. Kvalitnějš pěnový povrch spurtan je pro obec cenově nedostupný a je možné jej položit jen na speciální asfaltový podklad.

Fotogalerie