Zadrženi dva pachatelé trestných činů v dopravě

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

Dne 12.9.2014 zjistila v dopoledních hodinách hlídka OP  v obci Líbeznice, ul. Družstevní, havarované osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič nezvládl řízení na mokré vozovce a narazil do zděného plotu u domu. Řidič se nacházel na místě dopravní nehody a za pomoci známých se snažil vozidlo z místa dopravní nehody odstranit. Při komunikaci s hlídkou OP byl z jeho dechu cítit alkohol, proto byl vyzván k provedení dechové zkoušky přístrojem Dräger, který ukázal hodnotu 1,48 promile alkoholu v dechu. Řidič vozidla byl dále vyzván, aby setrval na místě do příjezdu SDN PČR, kterou hlídka OP vyrozuměla. Na místo byl dále přivolán výjezd HZS Neratovice k odstranění úniku provozních kapalin z vozidla.

Dne 15.9.2014 prováděla hlídka OP Líbeznice  měření rychlosti vozidel v obci Bašť, kdy ve 13.36 hod. bylo zastaveno osobní motorové vozidlo, jehož řidič jel rychlostí 83 km/h, a to v úseku kde je povolena 50 km/h rychlost. Řidič vozidla předložil hlídce pouze občanský průkaz a dále uvedl, že řidičský průkaz nevlastní, protože mu byl udělen zákaz řízení. Hlídka obecní policie provedla lustraci uvedené osoby v evidenci řidičů, kdy bylo skutečně zjištěno, že „řidič“ má vysloven zákaz řízení do června 2015. Následně byl muž převezen na OOP PČR Odolena Voda k dalšímu opatření ze strany PČR.

V obou případech jsou výše uvedení podezřelí ze spáchání trestných činů a od policejního orgánu si vyslechnou obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky v prvním případě a ve druhém případě za maření výkonu úředního rozhodnutí. 

Fotogalerie