Policisté a strážníci se v pátek večer zaměřili na ubytovny a řidiče.

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

Ve spolupráci policistů z Územního odboru Praha venkov – Východ, odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a Obecní policie Líbeznice se policisté zaměřili tentokrát na ubytovny spadající do teritoria Obvodního oddělení Odolena Voda.  Předmětem zájmu se stala také bezpečnost a plynulost v dopravě a předcházení majetkové trestné činnosti. 

     Policisté zkontrolovali celkem sedm ubytoven v obcích Bašť, Zdiby, Líbeznice a Klecany. Při tom se zaměřili především na zjišťování nelegální migrace, kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců na území ČR, na kontrolu pravosti a platnosti cestovních dokladů a na pátrání po hledaných osobách. Při kontrolách využili policisté také speciálně vybavené vozidlo tzv. Schengenbus.

     Hlídky zkontrolovaly celkem 167 vozidel a 231 osob. Dvaatřicet řidičů se dopustilo přestupku. Jednatřicet z nich vyřídili na místě uložením blokové pokuty. Jedna řidička byla oznámena správnímu orgánu k projednání jejího protiprávnímu jednání, neboť před jízdou požila alkoholické nápoje - přístroj jí naměřil hodnotu do jednoho promile alkoholu. Nejčastějším prohřeškem u řidičů byl opět nevyhovující technický stav vozidla a nepoužití bezpečnostních pásů.

     Během akce na ubytovnách byly vypátrány dvě osoby v pátrání. Jedna putovala rovnou do věznice, neboť na ni byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a druhá byla po provedení nezbytných úkonů u soudu propuštěna na svobodu.

 

Fotogalerie