Senior taxi

Co je to za službu?

Zajišťuje dopravu a případný doprovod při cestě na vyšetření či lékařské zákroky, na nákupy nebo na úřady.

Komu je služba určena?

Všem seniorům a lidem, kteří jsou závislí výhradně na starobním či invalidním důchodu. S ohledem na technická omezení není služba určená vozíčkářům a lidem, kteří jsou upoutaní na lůžku. (V těchto případech je nutné obrátit se na jiné poskytovatele služby.)

Služba je určena pouze občanům s trvalým bydlištěm v obci Líbeznice.

Kolik služba stojí?

Pro všechny seniory, kteří splňují základní podmínku – tedy jsou závislí jen na starobním či invalidním důchodu – je služba poskytována zdarma.

Kdy je možné tuto službu využít? Za jakým účelem?

Službu je možné využít pro cesty na vyšetření či na zákrok ve zdravotnických zařízeních, dále také při cestě na úřady. V těchto případech je možné službu objednat na jakýkoli pracovní den. Dále je možné cestovat se službou senior taxi za nezbytnými nákupy. V tomto případě je ale poskytování služby omezeno na pondělí a čtvrtek.

Je nějaké omezení vzdálenosti?

V případě cest za lékařem a za úřady je možné cestovat do Prahy a v dalších směrech až po Mělník a po Starou Boleslav. Cesta za nákupy je omezena do vzdálenosti 20 km od líbeznického kostela.

Jak často lze službu využít?

Cesty na lékařským ošetřením samozřejmě omezeny nejsou. Cestu za nákupy je možné objednat nejvýše dvakrát za měsíc.

Jak službu objednat?

Na telefonním čísle +420 775 122 068 (Jan Porubský) a domluvit se předem. Nezbytné je ve všech případech volat nejméně týden před plánovanou cestou.