Písmo: normální / velké

Fotogalerie

Rekonstrukce obecních budov v plném proudu

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

28. 7. 2014

Díky dotaci SFŽP spustila obec rekonstrukci tří významných budov – Zdravotního střediska, Domu služeb a Obecního úřadu. Náklady se vyšplhají k 12 miliónům korun. Dotace by přitom mohla pokrýt celých 8 miliónů.

Ujíždějící zloděj způsobil dopravní nehodu

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

10. 7. 2014

Vážná dopravní nehoda se stala ve večerních hodinách dne 9.7.2014 na silnici I/9 v katastru obce Předboj u čerpací stanice TANK ONO. Čtyřiatřicetiletý zloděj nabral plnou nádrž za zhruba 1 800 korun a ujížděl v Renaultu Thalia pryč. Hned u výjezdu z pumpy však naboural, kdy nedal přednost projíždějícímu autobusu. Řidič nebyl připoután bezpečnostním pásem. Při nehodě prolétl bočním okénkem a vrtulník ho transportoval do nemocnice. Řidič měl tři platné zákazy řízení a neměl by usednout za volant do roku 2016.

Nalezená nebezpečná munice

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

1. 7. 2014

Dne 30.6.2014 přijala Obecní policie emailem oznámení, že v lese mezi obcemi Bašť a Sedlec se nachází  munice, dle přiložené fotky se jednalo zřejmě o dělostřelecký granát. Hlídka OP kontaktovala oznamovatele, se kterým vyjela na místo nálezu. Oznamovatel označil místo nálezu, které bylo hlídkou OP zajištěno proti vstupu nepovolaných osob. O události byl dále informován operační důstojník PČR, který na místo vyslal Pyrotechnickou službu PČR.

Zadrženi pachatelé vloupání

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

12. 6. 2014

Dne 9.6.2014 přijala obecní policie oznámení od majitelky chatky v katastru obce Líbeznice, že v ranních hodinách našla ve své chatě spící dva muže, které vyhnala. Oznamovatelka uvedla přibližný popis osob a dále uvedla, že tyto osoby do chatky vnikly rozbitím skleněné výplně okna. Hlídka OP prověřila okolí, kdy nedaleko napadeného objektu zajistila dva muže, kteří odpovídali popisu. Muži byli vyzváni k prokázání totožnosti a poté byli vyzváni, aby setrvali na místě do příjezdu hlídky PČR, vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu.

V obytné zóně bezpečně

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

12. 6. 2014

Dne 30.5.2014 se strážníci OP Líbeznice zúčastnili již tradiční dopravní akce v obci Předboj, nazvané   „ Bezpečně v naší obytné zóně“. Projíždějící řidiči odpovídali dětem na otázky, co znamená dopravní značka IP 26a obytná zóna. Tradiční byly bohužel i odpovědi některých řidičů na otázku, jakou rychlostí se v obytné zóně smí jezdit, např. 30 až 50 km/h. Jeden řidič se dokonce domníval, že do bytné zóny je vjezd zakázán, protože se jedná o pěší zónu.

Dle ustanovení § 39 odst. 1,3,5, zák. č. 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích:

Líbezničtí hasiči mají nové zásahové vozidlo

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

11. 6. 2014

Po letech čekání, shánění dotací a jednání dostali líbezničtí dobrovolní hasiči modernější vůz Tatra. Pokřtili jej při Dětském dnu v sobotu 7. června 2014.