Písmo: normální / velké

Fotogalerie

První Líbeznický koloběh překvapil

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

22. 9. 2014

Sobota 20. září patřila v Líbeznicích sportování. Konal se tu první ročník Líbeznického koloběhu - netradičního závodu, který sám sebe nebere úplně vážně. Dal navíc název celodennímu sportovnímu "koloběhu".

Zadrženi dva pachatelé trestných činů v dopravě

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

16. 9. 2014

Dne 12.9.2014 zjistila v dopoledních hodinách hlídka OP  v obci Líbeznice, ul. Družstevní, havarované osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič nezvládl řízení na mokré vozovce a narazil do zděného plotu u domu. Řidič se nacházel na místě dopravní nehody a za pomoci známých se snažil vozidlo z místa dopravní nehody odstranit. Při komunikaci s hlídkou OP byl z jeho dechu cítit alkohol, proto byl vyzván k provedení dechové zkoušky přístrojem Dräger, který ukázal hodnotu 1,48 promile alkoholu v dechu.

Nález nebezpečného odpadu

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

9. 9. 2014

 

Dne 7.9.2014 bylo v 18.30 hod. přijato telefonické oznámení o tom, že v ul. Nádražní se mají nacházet igelitové pytle s nápisem toxický odpad. Hlídka OP prověřila oznámení, kdy bylo zjištěno, že na hranici katastru obcí Líbeznice a Měšice na příjezdové cestě k nádraží, se nachází dva modré igelitové pytle spojené oranžovou hadičkou a zaizolované páskou. Okolí místa byl viditelně spálený zelený porost v okolí cca 2 metrů.

Požár drážního domku

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

9. 9. 2014

Dne 6.9.2014 přijala ve 21.30 hod. Obecní policie Líbeznice oznámení o požáru drážního domku na hranici katastru obcí Líbeznice a Měšice. Hlídkou OP bylo zjištěno, že došlo k zahoření staré nepoužívané drážní budovy. Na místě zasahovaly jednotky HZS Neratovice, SDH Líbeznice, SDH Veleň a hasiči SŽDC. Hlídka OP dále na místě naváděla jednotky HZS k požářišti. Při likvidaci požáru nedošlo ke zranění a vzhledem ke stavu budovy, nevznikla ani hmotná škoda na majetku.

 

Nové autobusové zastávky mění tvář obce

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

2. 9. 2014

Líbeznickým slouží od pondělí 1. září celkem sedm nových autobusových zastávek. Většinu prostředků se podařilo získat díky úspěšnému projektu MAS Nad Prahou. 

Náměstí má novou "sochu"

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

29. 8. 2014

Líbeznický výtvarník Miroslav Jakubčík instaloval v pátek 29. srpna 2014 do horní části Mírového náměstí abstraktní objekt s názvem "Vnitřní, vnější".