Písmo: normální / velké

Obecní policie

Potřebujete-li pomoc Obecní policiE, volejte - 724 112 124 !

Aktuální informace a zprávy o práci líbeznických strážníků.

Integrovaný výcvik strážníků Obecní policie Líbeznice

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

30. 10. 2014

Na základě dohody mez Krajským ředitelstvím policie hlavního města Prahy a Obecní policií Líbeznice, proběhl v měsíci říjnu čtyřdenní výcvik strážníků obecní policie.

Další nehoda na 1/9

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

16. 9. 2014

Dne 13.9.2014 byla v odpoledních hodinách požádána hlídka OP Líbeznice o součinnost hlídkou PČR při usměrňování provozu u dopravní nehody na silnici 1/9, křižovatka Bašť – Měšice, kde došlo ke střetu tří osobních motorových vozidel, kdy řidič vjíždějící na hlavní silnici nedal přednost přijíždějícím vozidlům. Při dopravní nehodě došlo k zranění jedné osoby, která byla převezena záchrannou službou k ošetření. Na místě zasahovala také jednotka Hasičského záchranného sboru Neratovice.

Zadrženi dva pachatelé trestných činů v dopravě

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

16. 9. 2014

Dne 12.9.2014 zjistila v dopoledních hodinách hlídka OP  v obci Líbeznice, ul. Družstevní, havarované osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič nezvládl řízení na mokré vozovce a narazil do zděného plotu u domu. Řidič se nacházel na místě dopravní nehody a za pomoci známých se snažil vozidlo z místa dopravní nehody odstranit. Při komunikaci s hlídkou OP byl z jeho dechu cítit alkohol, proto byl vyzván k provedení dechové zkoušky přístrojem Dräger, který ukázal hodnotu 1,48 promile alkoholu v dechu.

Vozidlo v pátrání

9. 9. 2014

Všímavost spoluobčanů pomohla k nalezení odcizeného vozidla v obci Líbeznice. Dne  4.9.2014 byla hlídka OP Líbeznice upozorněna všímavým občanem na to, že v ul. A. Dvořáka stojí již druhý den  odstavené osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, která nepatří nikomu ze sousedů. Hlídka na místě prověřila oznámení, kdy bylo lustrací zjištěno, že vozidlo je v databázi PČR vedené jako odcizené v obci Líbeznice ze dne 2.9.2014.

Požár drážního domku

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

9. 9. 2014

Dne 6.9.2014 přijala ve 21.30 hod. Obecní policie Líbeznice oznámení o požáru drážního domku na hranici katastru obcí Líbeznice a Měšice. Hlídkou OP bylo zjištěno, že došlo k zahoření staré nepoužívané drážní budovy. Na místě zasahovaly jednotky HZS Neratovice, SDH Líbeznice, SDH Veleň a hasiči SŽDC. Hlídka OP dále na místě naváděla jednotky HZS k požářišti. Při likvidaci požáru nedošlo ke zranění a vzhledem ke stavu budovy, nevznikla ani hmotná škoda na majetku.

 

Nález nebezpečného odpadu

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

9. 9. 2014

 

Dne 7.9.2014 bylo v 18.30 hod. přijato telefonické oznámení o tom, že v ul. Nádražní se mají nacházet igelitové pytle s nápisem toxický odpad. Hlídka OP prověřila oznámení, kdy bylo zjištěno, že na hranici katastru obcí Líbeznice a Měšice na příjezdové cestě k nádraží, se nachází dva modré igelitové pytle spojené oranžovou hadičkou a zaizolované páskou. Okolí místa byl viditelně spálený zelený porost v okolí cca 2 metrů.