Písmo: normální / velké

Obecní policie

Potřebujete-li pomoc Obecní policiE, volejte - 724 112 124 !

Aktuální informace a zprávy o práci líbeznických strážníků.

Páteční odpoledne ve znamení dopravních nehod

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

12. 4. 2014

V pátek 11.4.2014 přijala hlídka obecní policie krátce po 14 hodině žádost o součinnost od operačního důstojníka PČR Praha východ při zajištění místa dopravní nehody autobusu se zraněním v obci Líbeznice, ul. Mělnická. Hlídka OP se neprodleně dostavila na místo, kde v zastávce č.1. , směr Mělník stál autobus linky č. 368, jehož řidič uvedl, že při příjezdu do obce Líbeznice před ním náhle zabrzdil nákladní automobil a řidič autobusu byl nucen prudce sešlápnout brzdu, kdy v důsledku prudkého snížení rychlosti došlo ke zranění dvou cestujících.

Nalezeno odcizené vozidlo

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

12. 4. 2014

Dne 11.4.2014 v rámci hlídkové služby v katastru obce Líbeznice, zjistili strážníci obecní policie odstavené vozidlo – dodávku, u které bylo při bližší prohlídce zjištěno, že je u vozidla poškozen zámek u dveří řidiče a u bočních posuvných dveří. Vozidlo bylo odemčeno. Provedenou lustrací v evidencích odcizených motorových vozidel bylo zjištěno, že uvedené vozidlo prochází jako odcizené před několika dny v Praze. Z výše uvedeného důvodu byla na místo přivolána hlídka OO PČR Odolena Voda společně s kriminalistickým technikem.

Zákaz řízení muži v jízdě nezabránil

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

11. 4. 2014

 Při výkonu hlídkové služby v obci Líbeznice dne 10.4.2014, zaregistrovali strážníci obecní policie   osobu, o které je strážníkům známo, že je občasným  konzumentem tzv. lehkých drog. Vzhledem k tomu, že tato osoba nastupovala do osobního motorového vozidla na místo řidiče, odjížděla a dle jejího chování se dalo usuzovat, že je pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek, zastavili strážníci  řidiče za pomoci výstražného zvukového zařízení s nápisem „stop“.

Ztracený papoušek nalezen

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

3. 4. 2014

Dne 19.03.2014 oznámila majitelka obchodu s textilem na Mělnické ul., že se v průběhu dne z obchodu ztratil její papoušek Žako šedý, v hodnotě několika tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se  papoušek  po prodejně pohyboval volně, nebyla vyloučena ani možnost krádeže, proto byla věc vzhledem k výši škody postoupena PČR. V tomto případě se ale více ne ž o majetkovou škodu jednalo o újmu psychickou, protože papoušek byl pro majitelku členem rodiny.

Zadrženi pachatelé krádeže v Bašti

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

3. 4. 2014

Dne 20.03.2014 byla hlídkou OP kontrolována osoba, která odvážela na ručním vozíku lešenové  trubky do sběrných surovin v obci Líbeznice. Vzhledem k tomu, že se jednalo o tak zvanou  „závadovou osobu“, provedla hlídka OP šetření, kdy bylo vytěžením několika svědků zjištěno, že výše uvedené  železo, bylo před několika dny odcizeno z pozemku domu v obci Bašť. Vzhledem k těmto skutečnostem byla osoba předána i se zajištěným železem přivolané hlídce PČR, pro podezření z přečinu krádeže a porušování domovní svobody.

Nalezen zemřelý muž

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

3. 4. 2014

Dne 25.03.2014 přijala Obecní policie oznámení od majitelky domu v obci Líbeznice, že již několik dní neviděla svého podnájemníka a požádala o asistenci při vstupu do podnájemníkova pokoje od kterého má klíče. Hlídka OP poté společně s majitelkou domu vstoupila do nájemníkova pokoje, kde byl nalezen muž, který nejevil známky života. Po tomto zjištění zajistila hlídka místo proti vstupu nepovolaných osob, ztotožnila přítomné svědky a o události byl informován operační důstojník PČR, kterým byl na místo vyslán výjezd služby kriminální policie a vyšetřování.