Písmo: normální / velké

Stáhněte si Líbeznice do telefonu

Ilustrační obrázek MojeObec

Obec Líbeznice nabízí všem lidem, kteří používají chytré telefony (tzv. smart phones), on line informace zdarma.

Novinka umožňuje získávat přímo do telefonu zdarma zprávy o dění v obci, pozvánky a výstražné informace o počasí a podobně. Od února je aplikace k dispozici nejen pro uživatele telefonů se systémem Android, ale i pro uživatele iPhonů.

„Snažíme se i tímto způsobem přispět k tomu, aby se všichni dostali snadno k informacím o obci a mohli se do jejího života plně zapojit. Může jít navíc o komunikaci obou směrnou a obec se od lidí může dozvědět, kde je třeba neuklizený nepořádek,“ říká starosta obce Martin Kupka. Nová služba nese název Mobisys a více se o ní můžete dozvědět z následujících otázek a odpovědí?

Na jakém principu Mobisys funguje?

Jde o síťovou aplikaci do chytrých telefonů. Podmínkou je samozřejmě připojení na internet - tedy aktivované datové služby. V okamžiku, kdy obec zadá novou informaci do systému, uvidíte zprávu s odstupem několika vteřin ve svém mobilu.

Jak službu začít využívat?

Stáhněte si aplikaci MojeObec z internetového obchodu Google Play (pro Android) nebo na App Store (pro iPhone). Při prvním spuštění aplikace Vám bude nabídnuta registrace k tzv. domovské obci a jejím informačním kanálům. Volba domovské obce je velmi důležitá, neboť budete mít možnost podávat hlášení pouze ve své domovské obci. Dále registrace nabízí možnost připojit se k informačním kanálům ostatních obcí. Jakmile potvrdíte svůj výběr kliknutím na tlačítko „registrace služby“, je služba plně aktivní.

Balíček služeb aplikace doplňuje přehled nejdůležitějších kontaktů spojených s obcí, např. kontakty na obecní a stavební úřad, popř. tísňové a poruchové linky.

Obrázek galerie     Obrázek galerie

Jak se budou zprávy zobrazovat?

Bude to velmi podobně jako například pro mobilní aplikaci Facebook, pro elektronickou poštu, chat či jakoukoli jinou komunikační aplikaci. Pokud budete mít aplikaci aktivovanou, dostanete přímo do svého mobilu příslušnou zprávu a telefon vás na tuto novinku také upozorní.

A bude to opravdu obousměrná komunikace?

Ano, pokud budete chtít, můžete prostřednictvím Mobisysu snadno poslat obci fotografii ze svého telefonu, která zachytí například rozházené papíry na chodníku.

Proč to funguje jen pro „chytré telefony“ a ne pro všechny bez rozdílu?

Výhoda chytrých telefonů spočívá mimo jiné v připojení do sítě. Jednotlivé zprávy tedy nezprostředkovává operátor a dorazí po síti. To je samozřejmě mnohem jednodušší a pro obec nesrovnatelně lacinější. Samotný systém umožňuje i rozesílání standardních SMS, ale tuto službu Líbeznice z finančních důvodů zatím využívat nebudou.

Fotogalerie

  • Předchozí
  • Další