Písmo: normální / velké

Víkend ve znamení odklízení sněhu

Ilustrační obrázek Úklid sněhu

Pracovníci technických služeb strávili celý poslední únorový víkend za volantem. Odklízení sněhu zabralo téměř 30 hodin. Najeli jen po obci v souhrnu téměř 600 km.

Husté sněžení si o posledním únorovém víkendu vyžádalo plné nasazení lidí i strojů obecních technických služeb. Údržba chodníků a komunikací zabrala celý páteční večer a velkou část noci. V sobotu začalo odklízení sněhu brzy ráno a skončilo až kolem páté hodiny večer. V neděli ráno vyjela technika znovu, aby odklidila nový noční příděl sněhu.

"Klouže to opravdu hodně. Pokaždé trnu, když míjím špatně zaparkovaná auta. Zatím jsem si žádný zásah na konto nezapsal, ale rád bych někdy potkal ty odvážlivce, kteří nechávají auta málem uprostřed silnice," říká s nadsázkou Josef Wágner. Ten "pilotuje" nový obecní traktor. "Zdá se, že jsme nový stroj pořídli v pravý čas. Letošní nadílka sněhu by se bez něj zvládala mnohem obtížněji," soudí první místostarosta obce František Závorka.

Spolu s malým traktorem Belarus nasazuje obec do boje se sněhem radlicí vybavenou Magmu (multikáru) a Stigu Titan s radlicí či koštětem. "Oceňuji pečlivost i nasazení všech tří "zimních" mužů našich technických služeb Petra Polednu, Pepu Oliveriuse i Josefa Wágnera. V posledních dnech toho mnoho nenaspali. Právě díky nim zůstavají Líbeznice snadno průchodné i průjezdné i za hustého sněžení," chválí starosta Martin Kupka.

Fotogalerie

  • Předchozí
  • Další

Komentáře

Poděkování

Dobrý den,
rád bych alespoň touto cestou vyjádřil poděkování všem, co se na odklízení sněhu podílejí. Smekám před jejich nasazením a kvalitou odvedené práce. Držím palce do dalších kilometrů bez nehod.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tento prvek slouží k rozlišení, zda jste skutečný uživatel, a chrání tak komentáře před spamy.
Obrázkové CAPTCHA
Zadejte znaky zobrazené na obrázku.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.