Fotbal a náměstí

Dobry den mám dva dotazy:

1.Jak to vypadá s fotbalovým družstvem žáků,protože já bych rád reprezentoval svojí ves.

2.Nedal by se posunout pneuservis a udělat tam místo toho takové malé hezké náměstíčko já vím že by to stálo dost hodně peněz a času ale bylo by to hezké a vyřešilo by to otázku Mírového náměstí.

Děkuji za odpovědi. Karel Hlaváček

Odpověď

K první otázce: O možnostech obnovení žákovského fotbalového oddílu jednáme. V tomto týdnu jsme s panem Stibalem z 1. FK Líbeznice zjišťovali, jaké by byly nezbytné investice pro rozběhnutí žákovského oddílu. Pokusíme se nejprve získat dva až tři obětavé fotbalisty, kteří by byli ochotni malé fotbalisty trénovat. Druhým krokem bude rychlé dotazníkové šetření ve škole, zda se najde potřebný počet zájemců o tento sport. A konečně třetím krokem bude projednání pomoci obce pro rozběhnutí oddílu ještě na červnovém jednání zastupitelstva.

K druhé otázce: Otevřeli jsme již veřejnou diskusi o tom, jak by mohlo náměstí v budoucnu vypadat. Podorobnosti najdete přímo na titulní stránce webu. A najdete tam také vstupní dvě studie od architektů. S posunutím pneuservisu je to komplikovanější. Je to soukromé vlastnictví. Obec samozřejmě nemůže někomu přikázat, aby se prostě odstěhoval jinam. Rádi bychom ale, aby se v budoucnosti přesunula jinam i provozovna sběrných surovin. Ve spojení s pozemkem současného pneuservisu by tak bylo možné vytvořit nové atraktivní centrum obce. Není ale v našich silách výsledek jednoduše ovlivnit. Třeba se ale najde investor či developer, který by s tím pomohl a nabídl případně i současným vlastníkům obou pozemků výhodné řešení.

Martin Kupka