Písmo: normální / velké

Připomínky občanů

Chcete-li zadat novou připomínku, klepněte sem.

Martinova ulice + semafor

9. 10. 2017

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat,proč v Martinově ulici ruší vysazený záhon mezi silnicí a chodníkem?Čekali jsme řadu let než to bude hezké,zarostlé a kvetoucí a dnes se vracím domů a celá práce a čekání je vybagrované?Bylo a je to krásné tak jak to je tak proč se to ted ničí?Doufám že tam nevzniknou nějaké travní plochy,kamenné nesmysli jako u Teska a nedej bože nějaké parkoviště!!Tento systém opravdu nechápu a příjde mi to mrhání penězi a časem který se dá věnovat jinde!!!

Kriticka situace ohledne poctu mist v zakladni skole

10. 8. 2017

Dobry den pane starosto. v poslednim vydani Libeznickeho spravodaje ste obsirne psali o kriticke situaci v zakladni skole kvuli nedostatku mist.
mam k tomuto clanku otazku. V clanku ste odpovedeli na duvod proc namisto rondela se nemohla postavit vyssi napr. dvou poschodova budova.
ale rad bych sem se zeptal, proc obec dovolila dalsi vystavbu rodinnych domu pres mistniho podnikatele - developera... vzdyt si tim zadelava na dalsi problem v budoucnu v skolce a pak v zak. skole.

Popelnice na tříděný odpad

29. 3. 2017

Dobrý den,

děkujeme Vám za umístění nových popelnic na tříděný odpad v ulici Nedvědova. Jen bychom rádi věděli, jak často se budou vyvážet? Již několik dní je totiž popelnice na plastový odpad přeplněná a lidé jsou nuceni házet plasty vedle a nebo v horším případě do normální popelnice na směsný odpad.

Děkuji za odpověď

Novotná

Líbeznice Live - dotaz

13. 2. 2017

Dobrý den. Na www stránkách obce je už dlouho možnost si zobrazit Líbeznice Live - http://www.libeznice.cz/libeznice-live
K tomu potřebný program máme nainstalovaný, ale po kliknutí na adresu se nic neděje. Zlepší se to někdy?
Předem děkuji za odpověď, buďte dlouho zdráv (přeji najít sílu omezit pití Coly, viděl jsem na vlastní oči, co udělala s ocelovým pláštěm cisterny, ve které se přepravovala...) a mějte se hezky. K. Houška.

Dotaz semafor u Líbeznice II

28. 12. 2016

Dobrý den pane starosto, prosím, je něco nového v otázce možného semaforu na Mělnické ulici? (u zastávky Líbeznice II). Tuším v r.2015 se o tom nějak mluvilo, snad že to není technicky možné? Platí stále tato informace? Rozumím, že nikdo nechce provoz v obci "zadržovat", ale v např. v Březiněvsi jsou hned dva semafory za sebou a tady to nelze?
Děkuji a přeju vše dobré do nového roku
K.Velebová

Betonárna u Líbeznic

25. 11. 2016

Dobrý den pane starosto,

chtěl bych se zeptat na informace ohledně údajně plánováné betonárny na území Líbeznic. Narazil jsem na to v zápisu z jednání zastupitelstva obce Měšice, protože se jich to bude také bezprostředně týkat.

http://www.mesice.org/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=9344&id...

Vyjmenovávají tam řadu pádných důvodů proč ji nestavět a já s nimi musím jen souhlasit. Zatíží to Líbeznice prachem i zvýšenou dopravou.

Chtěl bych se proto zeptat
- je pravda, že se bude v blízkosti Líbeznice stavět betonárna?

Stav ulice Na skalce a U kola

23. 10. 2016

Dobrý den,
Téměř rok již bydlíme v ulici Na skalce. Každý den ulici využíváme. Nemáme jinou možnost, jak se dostat k našemu domu.
Stav těchto ulic mi přijde nevyhovující (chodíme a jezdíme s kočárkem mezi kameny, a neumím si představit, že by si zde hrály děti) a upřímně neviděl jsem v Líbeznicích ulici, která by byla v horším stavu.
Rád bych se zeptal, zda obec uvažuje o rekonstrukci těchto ulic a případně v jakém časovém horizontu.

Palec dolů líbeznické volební komisi

10. 10. 2016

Vážený pane starosto, chtěla bych si postěžovat na chování líbeznické volební komise, která mi v sobotním termínu ve 14.00 neumožnila odvolit. Je jistě sporné, zda tento limitní čas je ještě v rámci hlasovací možnosti nebo už ne, zarážející je ale přinejmenším fakt, že v daný čas už bylo zamčeno a já byla vykázána, protože už probíhalo sčítání, k čemuž by logicky nemělo dojít dřív než ve 14:01. Připomíná mi to nešvar českých „pohostinství“, kdy je otvírací doba do 22h, ale v půl desáté vás už neobslouží.

Pražská ulice

7. 10. 2016

Dobrý den,

Parkoviště před školou

14. 9. 2016

Dobry den pane starosto,

chtěla bych se zeptat na parkoviště před školou. Neparkuji zde často, protože do školy chodíme většinou pěšky, ale když potřebuji zaparkovat, teď v průběhu stavby na škole, je to nemožné. Parkoviště je plné aut, které zde stojí od rána do večera. Ti co potřebují zastavit dětem, které jdou do školy je prakticky nemožné, jen místo pro invalidy je volné, na něm ale riskujete pokutu 5000,-.

Chování dětí a mládeže na skateparku

8. 6. 2016

Vážený pane starosto,

Dětské hřiště Ve Dvoře

1. 6. 2016

Dobrý den pane starosto, chci se zeptat, zda může obec zajistit údržbu dětského hřiště (kontrola herních prvků, natření atd.) v ulici Ve Dvoře, nebo bychom měli kontaktovat přímo výrobce Tomovy parky? Jsem schopna si zorganizovat brigádu, přispěje nám ev. obec na barvy? :-) děkuji a přeju klidné dny.
Velebová

Park před sběrným dvorem

11. 5. 2016

Dobrý den, Vážený pane starosto,
chtěl bych Vás požádat, zda by obec mohla věnovat větší pozornost parku před sběrným dvorem u fotbalového hřiště. O víkendu jsme se sem vydali hrát pétanque a park působil lehce zanedbaným dojmem a hřiště pro pétanque bylo zarostlé plevel, což vnášelo do hry nový element ;).
Děkuji moc předem a přeji mnoho síly při práci pro naši obec.
S pozdravem
Hořejší

Skolka

8. 5. 2016

Dobrý den. Předně bych chtěla poděkovat, co pro obec děláte a kolik nových věcí zde v poslední době vzniklo (rondel, Duhovka, skatepark atd.) Trápí mne ale situace se školou a školkou. Přestože máme celá rodina trvalé bydliště v Libeznicich, dcera nebyla z kapacitních důvodů přijata do školky, přestože ji v září bude 3,5 roku. Zájemců o školku bylo více než 2*tolik než volných míst. Škola také praská ve švech, nejsem si jistá, že plánovaná půdní vestavba 6 tříd problém vyřeší či spíše jen odsune. Nedávno jsem zaslechla, že se v obci plánuje další developersky projekt s cca 80 domy.

Odvoz Bioodpadu

1. 5. 2016

Dobrý den
Minulou sobotu měl být svoz bioodpadu - Popelnici jsme měli venku a nic :-( Nechal jsem ji pro jistotu venku i tuto sobotu v domnění že jsem se spletl v datumu svozu, ale ani včera nic. Soused mi dnes potvrdil že ani jemu ji před týdnem nevyvezli.
Lze toto nějak reklamovat? Nebo byla hlášena nějaká výluka ve svozu?
Děkuji
F. Šimáček

Úprava okolí chodníku

5. 4. 2016

Dobrý den pane starosto,
na podzim 2015 byl dokončen chodník v ulici Mělnická (u benzínky), Nyní chybí jen zasetí trávy mezi chodníkem a silnicí.
Nebylo na tento úkon zapomenuto ?
děkuji J.Dlabačová

Úprava cesty u Mratínky

4. 4. 2016

Vážený pane starosto,

pravděpodobně v pondělí 4. dubna došlo k štěrkové "úpravě" polní cesty vedoucí od Měšic směrem do naší obce, úprava končí na konci/začátku lesíka. Chci se zeptat, zdali se tak stalo v režii obce, za jeho souhlasu nebo bez vědomí. Osobně se domnívám, že to byl krok špatným směrem, cesta i přes uválcování je poměrně měkká a zejména pro cyklisty nevhodná.

S přátelským pozdravem

Michal Hirka

Vysazeni stromu

16. 3. 2016

Vážený pane starosto,
Obracím se na Vás s prosbou.
Vzhledem k většímu dennímu provozu na ulici Mělnicka, žádáme městskou část o vysazeni stromu kolem silnice vedle autobusové zastávky Libeznice II, mezi areálem řadových domů Ve Dvoře a chodníkem. Vysazené stromy budou sloužit jako protihluková zelená stěna a poskytne stín pro zastávku a chodník. Nebo o navržení jiného řešení pro izolace rodinných domku od intenzivního silničního provozu.
Předem děkuji za Vaší odpověď.
Igor Moskovčuk

Jsou možnosti úpravy pitné vody na úrovni obce?

3. 3. 2016

Zdravím vedení obce a děkuji za jeho dosavadní činnost pro nás občany.
Přináším námět k řešení týkající se asi všech. Stav naší pitné vody nejspíše odpovídá normám, ale odpovídá našim potřebám?

Oprava Pražské ulice

8. 2. 2016

Dobrý den,
kdy prosím plánujete opravu Pražské ulice. Stav je již dlouho neutěšený. V dírách jsou kameny, které při jsou při průjezdu vozidel nebezpečné. Ulice je frekventovaná a zasloužila by si opravu, tak jako ulice přilehlé, které jsou již opravené a zdaleka po nich tolik aut neprojede.
Předem děkuji za odpověď
M.Hlaváčková