Připomínky občanů

Chcete-li zadat novou připomínku, klepněte sem.

17.5.2019

V pátek 17.5. dopoledne byl u nás pracovník od firmy, která asi připravuje pokládku kabelu do země v ulici K. H. Borovského. Návštěva nebyla předhlášena a doma byla jen manželka. Pracovník mimo jiné sdělil, že nám budou, pro umístění přípojky, rozkopávat také dvorek. Manželce nedal žádný kontakt abychom se přesné domluvili odkud kam se bude kopat.
Prosím o sdělení kontaktu na firmu, která tyto práce provádí.

12.3.2019

Vážený pane starosto,

mám spíše dotaz, nežli připomínku a to k nedávnému rozhodnutí soudu ve Štrasburku nezabývat se stížností středočeských obcí na plánovanou výstavbu letiště Vodochody.

Mají již zástupci těchto obcí dohodnuty další plánované kroky v této kauze a je vůbec ještě možné v této chvíli něco změnit?

Děkuji,

FT

6.3.2019

Dobrý den, děkuji za odpověď paní Michálkové ke kácení topolů. Mám doplňující dotaz:jaké parametry dubů v ulici U staré školy plánujete zasadit jako náhradu za vrostlé topoly prosím a jak se o ně budete následně starat? Podle nezávislého dendrologa by se mělo jednat o vzrostlé stromy s velmi dobře zajištěným balem, opatřené trojnožkou, bandáží kmene, zavlažovací rourou a zálivkou cca 5x ročně (obzvlášť pokud se očekává další suchý rok). Domnívám se, že dle § 10 zákona 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny dojde k ekologické újmě a je opravdu nutno zajistit adekvátní náhradu a péči.

2.3.2019

Dobrý den, jsem velice smutná z chování některých pejskařů. Sama mám psa a při každém venčení mám já i ostatní členové rodiny dostatek pytlíků na úklid po svém mazlíčkovi. Je pro mě nepochopitelné, ze někteří majitelé psů, nejsou schopni po něm uklízet a nechají to i přímo u vchodu na zahradu apod. Myslím, že košů s papírovými pytlíky je v obci celkem dost. Nenapadá Vás, jak toto řešit?

21.2.2019

Dobrý den Můžete mi prosím napsat proč se mají kácet vzrostlé topoly v ulici U staré školy? Komu asi překážejí. Vždyť máme zeleně na rozdávání. Myslím že prořez by bohatě stačil jako každé jaro. S pozdravem Michálková

5.12.2018

Dobré odpoledne,

v Hovorčovické ulici, poblíž křížení s Nedvědovou, je delší dobu rozestavěná skupina domů. V tom nevidím problém, ale je tam bohužel také časté omezení pro pěší (chodník předělávali již několikrát) a ne zrovna dobře umístěné kovové tyče, které jsou přímo na kraji u cesty a projíždějící řidiči tam mají extra překážku, které se musí vyhývat. Jedná se o obecní pozemek (pokud se nemýlím) - mohl bych se zeptat, jestli by toto šlo nějak popohnat? Hlavně při míjení protijedoucích vozů to tam někdy bývá nebezpečné.

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem

1.12.2018

Pěkný den, je nutné, aby hlášení rozhlasu probíhalo každý den? Dřív tomu tak nebylo a popravdě to někdy až ruší. Děkuji.

27.11.2018

Já se o zavedení kabelu velmi snažil asi 3 měsíce a nebylo to před 12 lety, ale před 7. Developer sítí, tuším pan Cihelka, dával obci možnost kabel položit. Kontaktoval jsem O2, T mobile ale byl jsem odmítnut s tím, že to není zajímavé. Najednou to zajímavé je, když to bude stát řádově více jen proto, že to platí EU. Rád bych viděl ekonomický propočet za jak dlouho se tato milionové investice do každé ulice vrátí. Navíc v obci máme řadu poskytovatelů kvalitního wifi, takže problém toho, že jsme bez rychlého internetu necítím.

27.11.2018

Nešlo by něco vymyslet pro zpomalení dopravy v ulici Nedvědova? Je zde sice 20 km/h , ale někteří sousedé zde jezdí i více než 50 km/h. Ulice je krásně široká a svádí k rychlé jízdě. Na této velmi široké křižovatce by bylo možné vybudovat nějaký ostrůvek (třeba se stromem?), který by šílence donutil zpomalit a nezpůsoboval zvýšený hluk pro domy v těsné blízkosti. Díky za zvážení.

27.11.2018

Velká škoda, že jsem se o zavedení podobného kabelu snažil v době, kde se ulice Nedvědova stavěla, bohužel bez odezvy. Tak nyní po pár letech to zase rozkopeme, rozhrabeme zahrady a nakonec vysekáme v baráku díry pro kabely.
Tak alespoň prosím obec ať práce na chodnících a silnicích omezují co nejkratší dobu a nezůstanou po nich následně žádné pozůstatky a jizvy.

13.11.2018

Zda se mi , ze ucta k zeleni je chaba
Dendrolog Vam mnohdy odsouhlasi leccos. Nevim , proc nemohly byt zachovany stare stromy a maji byt nahrazeny novymi . Krome zbytecne vynalozenych penez , to znamena cekat mnoho let , nez zelen bude vzrostla a bude plnit svoji funkci

12.11.2018

Dobrý den,

nedávno jsem viděl opravenou ulici Pražskou. Jsem z toho velmi smutný. Z této ulice se nyní stalo nic než dlažba a malé uvězněné pásy trávníků.
Opravdu je nutné při opravě děravé silnice zlikvidovat všechnu zeleň v této ulici? Chápu, že některé stromy byly staré a bylo potřeba je pokácet. Bylo ale potřeba pokácet většinu z nich a zrušit skoro všechen trávník? Opravdu bylo potřeba mít dvoumetrový chodník po obou stranách?

7.11.2018

Vážený pane starosto, předně bych Vám ráda pogratulovala ke znovuzvolení a poděkovala za velký kus práce, který jste s kolegy pro obec vykonal. Chtěla bych se Vás zeptat, jestli nemáte informace, v jakém stavu je projekt tramvajové trati do Zdib?

8.10.2018

Dobrý den pane starosto. Bydlíme v ulici Ve Dvoře 754 a již několik měsíců se nám nepravidelně ze všech zařízení, kam odtéká odpadní voda- Wc, vana, umyvadlo, do bytu šíří neskutečný zápach fekálií nebo zápach stojících odpadních vod. Je to tak jednou do měsíce a po prvním největším zápachu šířícim se celým domem, druhý den na vjezdu do ulici Ve Dvoře něco opravovali zaméstnanci kanalizací. Všimla jsem si , že v této části se čásrečně propadá příjezdová vozovka. Dne večer se opět našim domem line vůně odpadních vod:(:(.

27.9.2018

Máme je zde trvale preplnene a vzniká nepořádek všude okolo. Prosíme častější vývoz, hlavně platy a papir. Diky

14.9.2018

Dobrý den, pane starosto,
posledních pár týdnů se šíří v naší ulici, a nejen tam, silný zápach z kanálů. Jelikož bydlíme v ulici Pod školou, kde je nedaleko čistička, tak se domnívám, že by to mohlo být z čističky odpadních vod. Zápach bývá několikrát do týdne a většinou ráno a v podvečer, a je to už dost nepříjemné, jelikož ten smrad leze i do bytu a je to opravdu teď každý den. Co tedy s tím? Tím, že je to často, tak to dost otravuje život.
Děkuji za odpověď i řešení a přeji hezký den Jana Jarošová

31.5.2018

Vážený pane starosto,

je mi známo, že tento dotaz by měl směřovat spíše na arcibiskupskou konsistoř v Praze, nebo na farní úřad ve Vodolce, ale přesto se táži. Proč v Líbeznicích není stálý, zde bydlící, řím. kat. duchovní správce? S příchodem mladých rodin přicházejí i věřící a kostel je relativně navštěvovaný. Vím, že fara byla prodána, nevíte však něco bližšího?

Děkuji za odpověď

v plné úctě

Hlaváček

16.4.2018

Vážený pane starosto, 10 m od Vašeho domku (v ul. Mělnická) se nachází na krajnici hluboký výmol, který je nebezpečný pro dopravu na této komunikaci. Ve smyslu Vašich výzev v Líbeznickém zpravodaji, že nemáme být lhostejní svému okolí, jsem upozornil na tento problém v 2. týdnu měsíce ledna při placení poplatku za odpad paní na úřadu. Paní okamžitě reagovala a za týden byl výmol označen sprejem. Do dnešního dne se s tím nic nestalo, ačkoli by stačilo, aby Vaši pracovníci zavezli tuto díru alespoň kolečkem štěrku do doby odborné opravy.

9.10.2017

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat,proč v Martinově ulici ruší vysazený záhon mezi silnicí a chodníkem?Čekali jsme řadu let než to bude hezké,zarostlé a kvetoucí a dnes se vracím domů a celá práce a čekání je vybagrované?Bylo a je to krásné tak jak to je tak proč se to ted ničí?Doufám že tam nevzniknou nějaké travní plochy,kamenné nesmysli jako u Teska a nedej bože nějaké parkoviště!!Tento systém opravdu nechápu a příjde mi to mrhání penězi a časem který se dá věnovat jinde!!!

Stránky