Připomínky občanů

Chcete-li zadat novou připomínku, klepněte sem.

16.10.2019

Dobrý den, denně vozím děti do nové budovy školy (Neorondel), jak jistě víte, mnoho řidičů dnes vozí děti do školy auty a proto je ráno před školou kolona aut. Problém je v zákazové žačce u smyčky před školou, než jste ji tam umístili fungovalo to celkem dobře, auta s dětmi jen na moment zastavila a přes smyčku zase krásně opouštěla prostor před školou. Teď se musí složité otáčet, různé zastavují a blokují ostatni a nakonec některé auta stejně smyčkou projedou. Měli by jste zvážit jestli to bylo dobré rozhodnutí zakázkovou značku tam umistit.
Děkuji
Tomas Visek

10.9.2019

Dobrý den,bydlíme na začátku ulice Plukovníka Nováka, kde je – po sjezdu z ulice Hovorčovická - vyznačen dopravní značkou začátek obytné zóny a před ní umístěn i zpomalovací pruh. Bohužel i přes uvedenou značku a zpomalovací pruh tady jezdí někteří řidiči nebezpečně rychle. To, že ignorují existenci označení obytné zóny ani tolik nepřekvapuje, ale bohužel rychlost, s jakou tady jezdí, neomezuje ani zpomalovací pruh a to proto, že řidiči najíždějí na chodník před domy č.p. 902, 901 a 900, resp. jezdí těsně podle vstupů k domům a zpomalovacímu pruhu se tak vyhýbají.

28.8.2019

Dobry den,
bydlime primo pod bezeckym ovalem a denne sleduji nejenom maminy tlacici kocar pres stran, aby se na oval dostaly. V lepsim pripade tahnou kocar po schodech v rukach. Urcite by bezbarierovy pristup uvitalo mnoho rodin. Co me ale jeste vice zarazi je, ze schody nemaji zabradli. Deti co po schodech na koleckovych bruslich balancuji je nehezky pohled a obavam se, ze nebude trvat dlouho a nektere z deti se osklive porani.
Neslo by v dohledne dobe tuto situaci poresit?
Dekuji
S pozdravem
Veronika Jedlickova

30.7.2019

Dobrý den pane starosto,
problém se týká Zahradní ulice. Tato ulice nemá žádné veřejné osvětlení. Bylo by možné mezi předposlední a poslední obytný dům (t.j. 3. a 4.) nainstalovat pouliční lampu ?
děkuji
Dlabačová J.

30.7.2019

Prosím o vyprázdnění 2 plných šedých kontejnerů - zvonečků na plech. obaly
Jsou přeplněné
děkuji Dlabačová

12.7.2019

Dobrý den,
smím se zeptat, kdy se začne s výkop. prácemi ohledně potáhnutí optic. kabelů?
Konkrétně mě zajímá ulice A.Judytky. Případně, zda už máte k dispozici harmonogram prací pro jednotlivé části obce.
Děkuji

4.6.2019

Dobrý den,
tak jsem si tu pročetl připomínky, některé zajímavé a oprávněné, některé méně. Jsem rád, že se snaží obyvatelé posunovat obec kupředu.

17.5.2019

V pátek 17.5. dopoledne byl u nás pracovník od firmy, která asi připravuje pokládku kabelu do země v ulici K. H. Borovského. Návštěva nebyla předhlášena a doma byla jen manželka. Pracovník mimo jiné sdělil, že nám budou, pro umístění přípojky, rozkopávat také dvorek. Manželce nedal žádný kontakt abychom se přesné domluvili odkud kam se bude kopat.
Prosím o sdělení kontaktu na firmu, která tyto práce provádí.

12.3.2019

Vážený pane starosto,

mám spíše dotaz, nežli připomínku a to k nedávnému rozhodnutí soudu ve Štrasburku nezabývat se stížností středočeských obcí na plánovanou výstavbu letiště Vodochody.

Mají již zástupci těchto obcí dohodnuty další plánované kroky v této kauze a je vůbec ještě možné v této chvíli něco změnit?

Děkuji,

FT

6.3.2019

Dobrý den, děkuji za odpověď paní Michálkové ke kácení topolů. Mám doplňující dotaz:jaké parametry dubů v ulici U staré školy plánujete zasadit jako náhradu za vrostlé topoly prosím a jak se o ně budete následně starat? Podle nezávislého dendrologa by se mělo jednat o vzrostlé stromy s velmi dobře zajištěným balem, opatřené trojnožkou, bandáží kmene, zavlažovací rourou a zálivkou cca 5x ročně (obzvlášť pokud se očekává další suchý rok). Domnívám se, že dle § 10 zákona 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny dojde k ekologické újmě a je opravdu nutno zajistit adekvátní náhradu a péči.

2.3.2019

Dobrý den, jsem velice smutná z chování některých pejskařů. Sama mám psa a při každém venčení mám já i ostatní členové rodiny dostatek pytlíků na úklid po svém mazlíčkovi. Je pro mě nepochopitelné, ze někteří majitelé psů, nejsou schopni po něm uklízet a nechají to i přímo u vchodu na zahradu apod. Myslím, že košů s papírovými pytlíky je v obci celkem dost. Nenapadá Vás, jak toto řešit?

21.2.2019

Dobrý den Můžete mi prosím napsat proč se mají kácet vzrostlé topoly v ulici U staré školy? Komu asi překážejí. Vždyť máme zeleně na rozdávání. Myslím že prořez by bohatě stačil jako každé jaro. S pozdravem Michálková

5.12.2018

Dobré odpoledne,

v Hovorčovické ulici, poblíž křížení s Nedvědovou, je delší dobu rozestavěná skupina domů. V tom nevidím problém, ale je tam bohužel také časté omezení pro pěší (chodník předělávali již několikrát) a ne zrovna dobře umístěné kovové tyče, které jsou přímo na kraji u cesty a projíždějící řidiči tam mají extra překážku, které se musí vyhývat. Jedná se o obecní pozemek (pokud se nemýlím) - mohl bych se zeptat, jestli by toto šlo nějak popohnat? Hlavně při míjení protijedoucích vozů to tam někdy bývá nebezpečné.

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem

1.12.2018

Pěkný den, je nutné, aby hlášení rozhlasu probíhalo každý den? Dřív tomu tak nebylo a popravdě to někdy až ruší. Děkuji.

27.11.2018

Já se o zavedení kabelu velmi snažil asi 3 měsíce a nebylo to před 12 lety, ale před 7. Developer sítí, tuším pan Cihelka, dával obci možnost kabel položit. Kontaktoval jsem O2, T mobile ale byl jsem odmítnut s tím, že to není zajímavé. Najednou to zajímavé je, když to bude stát řádově více jen proto, že to platí EU. Rád bych viděl ekonomický propočet za jak dlouho se tato milionové investice do každé ulice vrátí. Navíc v obci máme řadu poskytovatelů kvalitního wifi, takže problém toho, že jsme bez rychlého internetu necítím.

27.11.2018

Nešlo by něco vymyslet pro zpomalení dopravy v ulici Nedvědova? Je zde sice 20 km/h , ale někteří sousedé zde jezdí i více než 50 km/h. Ulice je krásně široká a svádí k rychlé jízdě. Na této velmi široké křižovatce by bylo možné vybudovat nějaký ostrůvek (třeba se stromem?), který by šílence donutil zpomalit a nezpůsoboval zvýšený hluk pro domy v těsné blízkosti. Díky za zvážení.

27.11.2018

Velká škoda, že jsem se o zavedení podobného kabelu snažil v době, kde se ulice Nedvědova stavěla, bohužel bez odezvy. Tak nyní po pár letech to zase rozkopeme, rozhrabeme zahrady a nakonec vysekáme v baráku díry pro kabely.
Tak alespoň prosím obec ať práce na chodnících a silnicích omezují co nejkratší dobu a nezůstanou po nich následně žádné pozůstatky a jizvy.

13.11.2018

Zda se mi , ze ucta k zeleni je chaba
Dendrolog Vam mnohdy odsouhlasi leccos. Nevim , proc nemohly byt zachovany stare stromy a maji byt nahrazeny novymi . Krome zbytecne vynalozenych penez , to znamena cekat mnoho let , nez zelen bude vzrostla a bude plnit svoji funkci

12.11.2018

Dobrý den,

nedávno jsem viděl opravenou ulici Pražskou. Jsem z toho velmi smutný. Z této ulice se nyní stalo nic než dlažba a malé uvězněné pásy trávníků.
Opravdu je nutné při opravě děravé silnice zlikvidovat všechnu zeleň v této ulici? Chápu, že některé stromy byly staré a bylo potřeba je pokácet. Bylo ale potřeba pokácet většinu z nich a zrušit skoro všechen trávník? Opravdu bylo potřeba mít dvoumetrový chodník po obou stranách?

7.11.2018

Vážený pane starosto, předně bych Vám ráda pogratulovala ke znovuzvolení a poděkovala za velký kus práce, který jste s kolegy pro obec vykonal. Chtěla bych se Vás zeptat, jestli nemáte informace, v jakém stavu je projekt tramvajové trati do Zdib?

Stránky