Pejskaři

Dobrý den, jsem velice smutná z chování některých pejskařů. Sama mám psa a při každém venčení mám já i ostatní členové rodiny dostatek pytlíků na úklid po svém mazlíčkovi. Je pro mě nepochopitelné, ze někteří majitelé psů, nejsou schopni po něm uklízet a nechají to i přímo u vchodu na zahradu apod. Myslím, že košů s papírovými pytlíky je v obci celkem dost. Nenapadá Vás, jak toto řešit?

Odpověď

Milá Terezo,

také mně je líto, že se někteří majitelé psů chovají vůči svému okolí bezohledně. Nechci a nebudu nabádat k "udavačství". Jsem ale přesvědčen, že nejúčinnější je chytit takového bezohledného pejskaře "za ruku" a slušně ho požádat, aby po svém mazlíčkovi uklidil. Přesně tak postupuje obecní policie, pokud takové jednání zaznamená. Ta má samozřejmě tu výsadu, že v případě nevyslyšení domluvy rovnou ukládá pořádkovou pokutu ve výši 1000 Kč. Jsem ale přesvědčen, že slušné upozornění od kohokoli z nás může mít také správný dopad.

Mrzí mě samozřejmě také, že jako obec musíme vynakládat více času a prostředků na úklid veřejných prostranství. Pokud by nebylo třeba uklízet tolik psí exkrementy, mohly by se naše tachnické služby víc věnovat další údržbě zeleně a zkrášlování veřejných prostranství.

Budeme se chování některých pejskařů věnovat v dalším čísle Lébeznického zpravodaje. Zkusíme s nadhledem trochu "mravokárně" zapůsobit na všechny, kteří se vůči obci a všem svým sousedům chovají bezohledně.

Děkuji za Váš podnět.

Martin Kupka