Pristup na bezecky oval u skoly pres schody

Dobry den,
bydlime primo pod bezeckym ovalem a denne sleduji nejenom maminy tlacici kocar pres stran, aby se na oval dostaly. V lepsim pripade tahnou kocar po schodech v rukach. Urcite by bezbarierovy pristup uvitalo mnoho rodin. Co me ale jeste vice zarazi je, ze schody nemaji zabradli. Deti co po schodech na koleckovych bruslich balancuji je nehezky pohled a obavam se, ze nebude trvat dlouho a nektere z deti se osklive porani.
Neslo by v dohledne dobe tuto situaci poresit?
Dekuji
S pozdravem
Veronika Jedlickova

Odpověď

Vážená paní Jedličková,

s architety jsme o přístupu na Duhovku opakovaně diskutovali při přípravě celého projektu. Bezbariérový přístup je od jižní strany. Ze všech ostatních stran by bylo velmi komplikované zajistit nájezdové rampy. Ty mají totiž poměrně přísné parametry (sklon a délka ramene). Ještě se podíváme, zda by nebylo možné trasovat pěšinu kolem betonového plotu. To by řešení mít mohlo. Podíváme se na to.

Se zábradlím je trochu potíž. Duhovka je sportovní areál se schody, které zábradlí mít nutně nemusí. Když ho tu instalujeme, musíme splnit znovu řadu technických požadavků. Zábradlí v takovém terénu totiž zranění přitahuje ještě více než schody. (A to nemluvím o mrazivých dnech, kdy se na něj lepí dětské jazyky přesně jako v Obecné škole.)

Martin Kupka