Zákaz vjezdu

Dobrý den, denně vozím děti do nové budovy školy (Neorondel), jak jistě víte, mnoho řidičů dnes vozí děti do školy auty a proto je ráno před školou kolona aut. Problém je v zákazové žačce u smyčky před školou, než jste ji tam umístili fungovalo to celkem dobře, auta s dětmi jen na moment zastavila a přes smyčku zase krásně opouštěla prostor před školou. Teď se musí složité otáčet, různé zastavují a blokují ostatni a nakonec některé auta stejně smyčkou projedou. Měli by jste zvážit jestli to bylo dobré rozhodnutí zakázkovou značku tam umistit.
Děkuji
Tomas Visek

Odpověď

Vážený pane Víšku,

v současné době jsou zpřístupněné téměř všechny komunikace kolem školy včetně malé kruhové křižovatky na severu a nových ploch pro rychlé zastavení a vyložení dětí K+R. Sledujeme, jak se to osvědčí a jsme připraveni reagovat. Úpravy ale bohužel musejí projít schválením u dopravní policie.

Předchozí režim bez zákazové značky u smyčky pro autobusy bohužel způsoboval komplikace a autobusy se tam nemohly otočit, jakmile tam někdo třeba jen na chvíli nechal odstavené auto. Docházelo tak k nepříjemnému blokování a následnému ucpání celého "uzlu".

Řidiči si pochopitelně na nový režim teprve zvykají. Pokud se celé dopravní uspořádání neosvědčí, pustíme se do úprav. Myslím, že je ale moudré do konce roku vyčkat, jak si doprava "sedne". Zpětnou vazbu pochopitelně uvítáme.

S pozdravem

Martin Kupka