Líbeznice zvládly řádění vichřice

Ilustrační obrázek do seznamu nebo pro pouták

Řádění vichřice v neděli 29. října se podařilo zvládnout bez velkých ztrát. Díky včasným opatřením obce a zásahům hasičů silný vítr nikoho neohrozil.

Spadlé stožáry na fotbalovém hřišti si vyžádají opravu v řádu několika tisíc korun. Spadlé mohutné větve v Areálu zdraví odstranily ještě v neděli hasiči. Obec hned objednala další zdravotní řez starých vrb na Arču. Jeden už ale proběhl letos na jaře.

Líbezničtí dobrovolní hasiči byli na nohou od samého rána do pozdního večera na nohou. Zasahovali v Hovorčovicích, v Měšicích a hned několikrát také v domovských Líbeznicích. "Pomohli mnoha lidem, odstraňovali ulámané větve a vyvrácené stromy. Opravdu náročný den. Stejně tak byl celý den v plném nasazení obecní strážník Jirka Vacek. Všem bych rád poděkoval za jejich práci. Díky nim Líbeznice zvládly i dnešní vrtochy živlů na výbornou," zhodnotil rušnou neděli starosta Martin Kupka.

Domácnostem v ulicích Mělnická, Seifertova, Lánská a Pražská zkomplikoval život na konci týdne dlouhodobý výpadek proudu. Opravy u ČEZu urgovala i obec. Energetici ale museli nejprve obnovit provoz na vedení vysokého napětí. Domácnosti byly znovu připojeny v pondělí dopoledne po celodenním výpadku.