Autobusy do Holešovic

Vážený pane starosto,

děkuji za odpověď. Co se týče intervalu spojů, tak máte samozřejmě pravdu, že pokud budou jezdit po pěti minutách je to podstatné zkrácení. Nic to ale nemění na tom, že doba dojezdu do Prahy bude většinou delší a cesta zpět bude téměř vždy delší.
Opravdu mám to vyzkoušené, jezdím prakticky denně, většinou do Holešovic, občas na Ládví. Navíc ve špičce bývá malá zácpa před kruhovým objezdem u Kauflandu v Ďáblicích, která cestu také může o nějakou minutu prodloužit.

S pozdravem

Miroslav Šerák

Odpověď

Vážený pane Šeráků,

ano, uvědomuji si, že dojde k prodloužení doby dojezdu. Výjimkou jsou spoje v ranní špičce ve směru do Prahy, pokud nepředvídatelně zdrží v zácpě v ulici V Holešovičkách. Vyzýval jsem opakovaně ROPID, aby toto prodloužení co nejpřesněji kvantifikoval. Tabulku dojezdových časů do centra Prahy jsem umístil i do Líbeznického zpravodaje.

Je jasné, že málokteré řešení má jen kladné stránky. Důležité je zhodnotit váhu negativ a pozitiv. 

V případě dojezdových časů bude hrát roli nepochybně to, že kratší intervaly zkrátí dobu čekání na zastávce. (Pokud samozřejmě nedobíháte na minutu přesně na vyhlídnutý spoj.) Jezdím teď do Prahy autobusem méně často, ale přece jezdím. Pokládám za výhodu, že všechny autobusy budou odjíždět z jednoho místa a ve špičce opravdu každou chvíli. Nebude potřeba hledat spoje a řešit, zda jet z terminálu DP nebo od nádražní haly v Holešovicích.

Děkuji za věcné příspěvky v celé diskusi.

Martin Kupka