Bypass Zdiby

Dobrý den,

zde nalézt informaci, že bypass dostal 4.dubna zelenou a dále se zde píše: "ŘSD v nejbližších dnech vyhlásí výběrové řízení na zhotovitele stavby, jejíž náklady nepřesáhnou 10 miliónů korun. Kolem poloviny roku by MUK Zdiby měla být o něco průjezdnější."
Zde lze nalézt informaci o veřejné zakázce: R1 MÚK Zdiby - I. etapa (bypass), kde zadavatelem je ŘSD. Datum zveřejnění: 04.07.2013. (3 měsíce od schválení). Lhůta pro podání nabídek: 10.07.2013.
Nemáte prosím nějaké informace, zda to někdo vyhrál, případně kdy by se to mělo realizovat ?
Dotazoval jsem ŘSD cca před měsícem a nikdo se mi neozval. Možná se mi v nejbližších dnech (za 3 měsíce) ozvou...

Milan Somsedík

Odpověď

Vážený pane Somsedíku,

kontaktoval jsem před prázdninami i během prázdnin ŘSD několikrát. Minulý týden jsem obdržel informaci od ředitele příslušného závodu ŘSD, že by stavba měla začít 9. září 2013. Hotová by podle podepsané smlouvy měla být do konce listopadu. Zhotovitelem je společnost Swietelsky. Důvodem zdržení měly být komplikace při přípravě a průběhu zadávacího řízení podle nové legislativy.

Mrzí mě, že se nepodařilo stavbu zvládnout během prázdnin. Věřte mi ale, že jsem pro to více udělat nemohl. Jako doborou zprávu vnímám, že práce začnou za pár dnů. Odpovědní pracovníci ŘSD navíc předpokládají, že by hlavní stavební ruch měl trvat jen do konce října.

S pozdravem

Martin Kupka