Doprava

Dobrý den,
minulý týden jsem již psala ohledně dopravy připomínku. Tento týden jsem pro zajímavost zkusila jet jeden den ráno přes Ďáblice a jeden den přes Zdiby. Cesta do Bohnic mi přes Zdiby trvala déle o 5 minut než přes Ďáblice.
Já si opravdu myslím, že nejjednoduší, jak naučit jezdit lidi po okruhu a ne přes naší obec je, omezit vjezd do obce v ranní špičce. Tím budou nuceni jet po okruhu ráno a snad tak budou jezdit i odpoledne. Víte, když jsem dnes ráno najela na okruh, tak jsem si všimla také jedné věci, část vozidel v půli odbočí doprava a jedou přes Bořanovice. Tím se nám samozřejmě vyhnou, ale zase v jiné obci doprava narůstá. Problém s cestou na Zdiby je také ten, že spousta nákladních aut má problém kopec vyjet za normálního počasí, natož v zimě, kdy tam zůstavají stát a doprava se zastaví úplně.
A jak jsem již psala, doufám, že ta všechna opatření, která chystáte v obci, neomezí ve finále hlavně nás, kteří bydíme v Líbeznicích a pracujeme v Praze. Také jsem se chtěla zeptat, zda je nějaký posun v placeném úseku dálnice, na kterou se ve Zdibech auta napojují směrem do Prahy. Je stále placený? Pokud ano, plně chápu, proč většina aut jezdí přes nás.
Hezký den
M.Hlaváčkova