Doprava v Líbeznicích

Dobrý den,

krom zmiňovaných obecně známých faktů k této problematice si dovolím jednu malou, avšak velmi důležitou připomínku.
V průzkumu společnosti AF Cityplan je uváděno, že cesta na dálnici D8 je přes Zdibskou křižovatku časově kratší. Tato informace je pak používána jako důležitý fakt a podklad pro další vyhodnocování chování řidičů, dopravy, zátěže atd.
Líbeznice zatěžuje zejména doprava směřující do a ze směru Prahy. Vliv toku dopravy na Teplice je zanedbatelný. Zde je tedy nezbytné zohlednit i skutečné místo v jaké vzdálenosti od Prahy se na dálnici D8 napojíte. Při použití obchvatu, je to o více než 3km dál a i díky snížené rychlosti na D8 se tedy jedná o minimálně další 2-3min času jízdy pro dosažení shodného bodu. A právě zde vidím vysvětlení deklarovaného "nepochopitelného" chování řidičů dle průzkumu a důvod pro nevyužívání obchvatu. Jinými slovy získají za větší náklad méně. To potvrzuje i stanovisko přepravců k požadavku na použití obchvatu. Zůstává tedy otázkou, zda deklarované vyhodnocení je vůbec objektivní a použitelné, když pracuje s tak závažnou chybou??
Z komunikace zde na fóru je zřejmé, že si značné množství občanů i zastupitelů uvědomuje, kde a v čem je problém. Tak proč se hledají jiné a horší alternativy, když je řešení vlastně známé?? Protože to stojí peníze?? Protože se někomu nechce??

Děkuji Petr Krása.