Kamínky nejsou řešení

Dobrý den pane starosto,

zajímalo by mne, proč namísto odhrnutí sněhu v ulici Ve Dvoře místní služba sype na silnici drobné kamínky. Sníh přestal padat a 3 dny se nic nedělo, až 4 den přijel sypač a posypal silnici. Připadá mi to nesmyslné už proto, že tálo a každý den musím odmetat z chodby kamínky, které si přinese moje rodina na botách. Kamínky jsou v kolech auta i kočárku.
Už minulý rok se to mě a mým sousedům nelíbilo a ještě museli volat, aby vůbec někdo posyp uklidil.
Nebylo by lepší a levnější sníh odhrnout a silnice by byla suchá?
děkuji
Marcisová

Odpověď

Vážená paní Marcisová,

naše Technické služby dělají co mohou, aby vyhověly všem požadavkům. Mrzí mě, pokud se to někde nepodařilo. Samozřejmě sníh nejprve vyhrnují. Pokud je ale sněhová pokrývka příliš tenká, je záběr radlicí s gumovým břitem málo efektivní. I v takových případech ale může vrstva sněhu tát a následně umrzat. Jako prevenci před úrazy a případnými haváriemi provádějí Technické služby v souladu s předpovědí počasí (teplotami bod bodem mrazu) posyp. S ohledem na množství pejsků v obci a opakovené připomínky jejich vlastníků využíváme většinově inertní materiál - kamínky.

V létě loňského roku se nám podařilo obstarat spolu s dalšími obcemi v okolí k malý zametací vůz. Úklid kamínků po zimě by tedy měl být tentokrát o poznání jednodušší a lepší.

S pozdravem

Martin Kupka