Klid o víkendech

Pane starosto, přeji všechno nejlepší do nového roku a aby se podařilo dotáhnout všechno, co se současnému zastupitelstvu podařilo rozjet, hlavně ať obec nezkrachuje kvůli škole!:-)
Zasílám podnět k chystané vyhlášce o veřejném pořádku:
1) Vyhláška č. 2/2008 se nedodržuje - především v pohybu psů na vodítku a uklízení po nich. Mohou strážníci upozorňovat neukázněné pejskaře? Hlídat děti a psa, když potkáme cizího psa bez vodítka, není lehké.
2) Jestliže obec zakáže hlučné práce v neděli, zbývá pátek večer a sobota ráno. Velká část lidí v sobotu odjíždí pryč.... Nebude výsledkem, že sekání trávy v sobotu ráno (jestli se nepletu, tak mohou klidně začít od 6 h) a ostatní se: a) nevyspí b) v sobotu bude v obci neustálý hluk???

Nynější praxe, kdy jeden člověk začne sekat trávu a ostatní se přidají a dělají hluk ve stejný okamžik, je dobrý. Ať se sousedi domluví. Jaký je Váš názor a ostatních? Děkuji

Odpověď

Dobrý den Karle,

obecní strážníci neukázněné pejskaře nejen napomínají, ale i pokutují. Zaznamenat takový přestupek proti obecní vyhlášce je ale věcí náhody. Vyzvali jsme proto v loňském roce po sněhové a následně také "psí"  kalamitě občany, aby posílali MMS v případě, že zaznamenjí lhostejné chování pejskařů. Kontakt pro zasílání MMS stále na webu figuruje.

V případě víkendového klidu uvažujeme jen o dílčím omezení. Shodujeme se zatím nejvíce na nedělním ranním a dopoledním čase (např. od 6.00 do 11.00 hodin). Byl bych mnohem raději, kdybychom vůbec žádné omezení do vyhlášky dávat nemuseli a zůstalo to vždy věcí dohody a dobrého soužití mezi sousedy. Podnětů k omezení se ale v poslední době sešlo větší množství.

S pozdravem

Martin Kupka