kontejnery na tříděný odpad v ulici Ve Dvoře

Dobrý den,
reaguji na příspěvek ohledně kontejnerů na tříděný odpad v ulici Ve Dvoře.

Kontejnery na papír a plasty v naší ulici nevyřeší jejich nedostatečnou kapacitu. Problémem je, že lidé, co třídí, nebudou chodit na více stanovišť, aby mohli vyhodit také sklo a kartony od mléka. Prostě půjdou tam, kde mohou odevzdat vše naráz. A právě oranžová popelnice na kartony je v blízkém okolí jen jedna, v ulici Na Mýtě, a ta bývá často přeplněna.

Pokud však přes nevůli téměř všech obyvatel ul. Ve Dvoře osadíte příjezd barevnými popelnicemi, pevně doufám, že vzrostlé keře, které se na tomto místě nacházejí, přesadíte opět někam do naší ulice.

Děkuji Hoznourková

Odpověď

Vážená paní Hoznourková,

vzrostlé keře rádi přesadíme někam k Vám do ulice. Pokud byste měla nějaký tip, kde by se Vám líbily, rádi jej vyslyšíme. Hledáme teď způsob, jak kontejnery částečně skrýt za nějakým přírodním paravánem. Máme zájem na tom, aby vzhled samotného místa utrpěl co nejméně. Jsem přesvědčen, že přidáním kontejnerového stání se problém opravdu částečně vyřeší. Množství separovaného papíru a PVC je nesrovnatelně větší než v případě nápojových kartonů. Jen poznámku k přeplněnému kontejneru na nápojové kartony: jednáme s firmou na svoz odpadu jednáme o větší frekvenci vyvážení i tohoto kontejneru.

S pozdravem

Martin Kupka