Nové hřiště na Arču

Dobrý den,

děkuji za krásné nové hřiště na arču, staré hřiště již opravdu potřebovalo trošku vylepšit, škoda jen že se nikdo neptal Líbeznických maminek co se jim na hřišti osvědčilo a co nikoliv.

Nové hřiště je skvělé a krásné pro větší rošťáky a rošťandy ale nenabízí takřka žádné zabavení pro malé děti (cca 9 měsíců až 2 roky). Odhaduji že většina líbeznických maminek má spíše dvě děti v rozestupu tří let a toto hřiště je velké lákadlo a oblíbená destinace celé rodiny. Dnes jsem si se syny hřiště odzkoušela a bohužel krom dřevěné překlápěcí houpačky nebylo jak zaměstnat menšího (1 rok a 3 měsíce).
Když už se do hřiště toliko investovalo je škoda že byl nucen sedět v kočárku, nebo žužlat kamínky.
Například houpačku s ohrádkou pro sedící začátečníčky, nebo i kolotoč budu na hřišti velmi postrádat, především proto že jiná taková atrakce v Líbeznici není.

To že je na hřišti o jednu houpačku méně dnes několik maminek okomentovalo že i ty původní dvě byli skoro málo.
Proto velmi prosím o zvážení přidání houpačky s ohrádkou k již stávající houpajdě.

Také první lezavci zjistili že první stupínek na lezení na věž je příliš vysoko a na obří provazové prolézačce není u žebříku upevněna šprušlička a jezdí sem a tam.

Děkuji

S přáním hezkého dne
Lucie Renzová

Odpověď

Vážená paní Renzová,

věřte mi, že jsme se ptali hned několika maminek, jak by mělo nově upravené hřiště vypadat. Ptali jsme se dokonce i dětí, s čím a na čem by si rády hrály. Měli jsme přirozeně omezené prostředky a i ty jsme komplikovaně sháněli po sponzorech. Navíc je prostor poměrně malý, abychom mohli uspokojit opravdu všechny. Už dlouho například přijímáme naopak žádosti starších dětí, že tyto prvky jsou pro ně příliš dětské. Rádi bychom i pro ně něco v Areálu zdraví připravili a možná se to i podaří.

Rádi přistoupíme na případnou výměnu prvků či nějaké doplnění, zvlášť pokud byste nám pomohla se sháněním peněz.

Ještě včera večer byla kolem celého hřiště červená páska. Dnes ji zřejmě někdo strhl. Zůstalo jen důrazné upozornění, aby na staveniště nikdo do soboty nevstupoval. Mrzí mě, že jste upozornění přehlédla, nebo mu nevěnovala pozornost. Včera jsme teprve kůly a patky betonovali do země a dnes opravovali nátěr na jednotlivých prvcích a doplňovali kačírek. Podle doporučení výrobce by se hřiště mělo otevřít opravdu až v sobotu. Nikoli pro nějaký vrtoch, ale z ryze technologických důvodů. Za upozornění na uvolněnou šprušli děkujeme.

S pozdravem

Martin Kupka