Odpadky v areálu zdraví

Areál zdraví nejen za poslední dobu začíná vypadat spíš jako skládka. Neuvěřitelné množství odpadků a nedopalků od cigaret je přeci do očí bijící a nechápu, jak je možné, že ještě nikoho nenapadlo s tím něco udělat. Všude v obci se zvelebuje prostředí, ale náš areál pro volný čas vypadá, že se o něj v tomto směru nikdo nestaral už roky a přitom jeho vyčištění nemusí představovat nákladnou položku, je to ostuda...

Věc první je uklidit a věc druhá je pořádek udržet. Myslím, že všichni ví, že největší a téměř jediný podíl na znečišťování areálu má místní mládež, která by se, paradoxně, měla nejvíc snažit, udržet si ho čistý, aby se jim tam dobře vegetovalo. Bohužel to tak opravdu není a jsem toho denně svědkem. Viz dnes, kdy tam tři odrostlí mladíci konzumovali bonbony a i přesto, že popelnici měli od sebe pár metrů, pytlík jednoduše hodili do odpadkoviště za jejich zády, o jeden víc nebo míň, je jim to jedno...

Dělá nebo dělala se tu akce na vyčištění mratínského potoka, náš areál by to ale zasloužil možná ještě víc... Myslím, že by se na úklidu rádo a dobrovolně podílelo velké množství rodin malých i větších dětí, které tam tráví množství času a mládež, co ten svinčík vyrobila by to měla mít od rodičů nakázané povinně a měli by jít v první řadě, aby si to dostatečně užili.

Nevím, zda se s prosbou o zorganizování úklidu obracet na obec nebo na nějaké místní spolky, ale prosím kohokoliv, kdo toto bude číst a komu to není lhostejné, aby zkontaktoval někoho, kdo by takovou věc mohl zorganizovat.

s pozdravem

Markéta Řehořová

Odpověď

Vážená paní Řehořová,

nepořádek v Areálu zdraví mě opravdu trápí. Každý týden areál uklízejí pracovníci technických služeb. Počet popelnic je nepochybně dostatečný. Větší zevrubný úklid zejména dětského hřiště proběhl před třemi týdny. Budeme tomu věnovat ještě větší pozornost. Další nárazový "svépomocný" úklid by jistě na krátký čas tvář areálu vylepšil. Obávám se ale, že bez změny chování samotných návštěvníků areálu zásadní změny nedosáhneme. Uvažujeme proto dokonce o instalaci kamer. Rozhodně mě toto opatření netěší. Zatím ale lepší řešení nikoho nenapadlo.

Martin Kupka