Osvětlení u hřiště Archa směrem k lávce

Dobrý den pane starosto,
nedávno jsem šel s dítětem na večerní besídku do školky přes hřiště Archa směrem k lávce a ulicí ke škole. Byla už dost tma a celou tuto cestu od směru ulice Sportovní dolů a k té lávce nesvítí ani jedna lampa. Syn mě říkal, že takovou tmou ještě nikdy nešel (v duchu jsem si však říkal, že být ženou, tak mám velký strach tudy procházet). Myslím, že je to dost frekventovaná cestička přes lávku pro dospělé, ale i pro školáky co bydlí na druhé straně vsi. Ráno také bývá tma a není to bezpečné. Ne každý jezdí autem......Uvažujete v blízké době o přestavbě této cesty a osvětlení až k lávce? Děkuji za odpověď. Semerád

Odpověď

Vážený pane Semeráde,

celá ulice Sportovní od ČOV až k Areálu zdraví by měla být osvětlená. Stejně tak jsou lampy i na Areálu zdraví. Svítit by tedy měly. Schází jen osvětlení mezi lávkou a ulicí K Makůvce. Tam se pokusíme jeden stožák instalovat spolu s rekonstrukcí lávky, na kterou se snažíme sehnat finanční prostředky. Mohlo jít o krátkodobý výpadek. Včera v noci jsem procházel Areál zdraví a světlo tam svítilo. Nechám to pro jistotu znovu prověřit.

Pokud narazíte kdykoli v budoucnu na nefunkční stožár veřejného osvětlení, můžete sám volat přímo na servisní linku správce obecního veřejného osvětletní - společnost Eltodo - 800 10 109 nebo je možné poruchu nahlásit i na webu www.eltodo.cz.

Děkuji mnohokrát za Váš přístup.

Martin Kupka