Popelnice na tříděný odpad v ulici Na Mýtě

Vážený pane starosto,
dovoluji si Vás oslovit také s připomínkou na situaci ohledně popelnic na tříděný odpad. Jedná se o místo v ul. na Mýtě. Toto místo je neustále přeplněné, poslední dobou stále více. Vzhledem k tomu, že se popelnice nachází hned u silnice, tak kdokoli odhodí nepotřebný odpad, starý nabytek, staveb. sutě, ale i zbytky jídla, které se pak rozkládájí. Jistě potvrdí pracovníci technických služeb, kteří pak musí tento nepořádek každý týden odvážet. Je jasné, že toto místo je využíváné i "cizími" občany. Běžně přece nejezdíme vyhodit odpad v nočních hodinách.
Dále by mě zajímalo, zda u nově vystavěných domu za školou také přibude místo pro kontejnery pro tříděný odpad.
Děkuji za Vaši odpověď, zda se dá situace nějak zlepšit a více sledovat.
s pozdravem a přáním krásného podzimu Trepešová

Odpověď

Vážená paní Trepešová,

řešíme teď několik reklamací se svozovou firmou. Příští týden, budeme objíždět všechna hnízda každý den a monitorovat, jak se svoz daří a jak se nádoby plní v čase. Hnízdu v ulici Na Mýtě jsme před časem ulehčili vybudováním dalšího na křižovatce se Školskou ulicí. Pokud se to ukáže jako nezbytné, budeme znovu posilovat četnost svozu.

Další hnízdo v lokalitě za školou (konkrétně v Třebízského ulici) by mělo být hotovo v poměrně krátkém čase. Budu to znovu urgovat u vedení stavby.

S pozdravem

Martin Kupka