Povrch v ulici Jaroslava Seiferta

Dobry den,

mám informaci, že v ulici Jaroslava Seiferta se chystá nový povrch. Je-li tomu tak, ráda bych se zeptala, na rozsah úprav (povrch, parkovací stání, chodníky).

Počítá se se zařazením ulice, v celé její délce, do obytné zony? I na děravém povrchu zde jezdí někteří řidiči dost rychle.

Děkuji za odpověď.

Bejblíková

Odpověď

Vážená paní Bejblíková,

skutečně uvažujeme o rekonstrukci první části Seifertovy ulice mezi křižovatkami s Mělnickou a Pražskou ulicí. Uvědomujeme si neutěšený stav povrchu komunikace i rostoucí dopravní zatížení. Jedním z uvažovaných řešení je také zavedení jednosměrného provozu v tomto úseku. Dnes jsme se byli znovu na místě podívat s projektantem. Jako vhodné řešení se jeví vybudovat ve směru od Mělnické chodník po pravé straně a hned vedle něj několik podélních stání. Rádi bychom rekonstrukci realizovali co nejdříve. Podmínkou ale je, že získáme dotaci od státu na nutná dopravní opatření na Mělnické ulici (přechody pro chodce). Požádali jsme o příspěvek již v lednu letošního roku. Jedině tak bychom mohli uvolnit potřebné prostředky na rekonstrukci části Seifertovy ulice. Rozhodnutí bychom mohli znát v dubnu. S výběrem zhotovitele začneme samozřejmě hned vzápětí. 

Odpověď na poslední otázku: Ano, ve hře je i zavedení režimu obytné zóny v celé výseči území obce ohraničené ulicemi Hovorčovická a Mělnická.

S úctou

Martin Kupka