Pražská ulice

Dobrý den,
právě jsem viděla váš volební slogan "Silnice, ne tankodromy". Můžete mi prosím říci, kdy se budete tímto řídit v případě Pražské ulice. Díry před naším dome se neustále prohlubují a při každém průjezdu auta se nám otřese dům. Už i opadavá omítka. Kdo je zodpovědný? Komu mám začít vyčíslovat škody? Při každém trochu větším dešti nám zatéká voda z děravé komunikace se špatným sklonem a nevyřešeným odtokem vody až do bazénu na zahradě a vytápí nám strojovnu. Komu mám posílat účty za opravy čerpadla? Asi touto ulicí nejezdíte, protože jinak byste věděl, že už je opravdu v havarijním stavu. Stále čekám, kdy někdo přijde a začne s opravou, ale pořád nic....a pak čtu vaše volební heslo......co mi k tomu můžete říci?
Předem děkuji
Hlaváčková

Odpověď

Vážená paní Hlaváčková,

před dvěma týdne se konečně podařilo dát pevný povrch poslední části nijak nezpevněné ulice v Líbeznicích - Školské ulice (v severní části). To muselo předcházet souvislým opravám dalších komunikací. Před 6 lety byly nezpevněné tyto ulice: celá Školská, Sportovní, Severní, celé prostranství před školou, U Studánky, Na Rybníčku, U Kola, Na Skalce. Ve všech vyjmenovaných ulicích je teď nový povrch - betonová dlažba, asfalt, zpevněný makadam nebo alespoň recyklát. Ten výčet jasně dokládá, že na zkvalitnění místních komunikací pracujeme i při všech dalších povinostech dost usilovně. Byl bych samozřejmě rád, kdyby bylo možné opravit rovnou všechny další cesty. To ale bohužel nejde. Nemáme na to prostředky. Postupujeme podle rozumné hierarchie. Věřím, že mi dáte za pravdu, že zpěvnění dříve blátivé cesty, kde bydlí lidé, musí dostat přednost před souvislou opravou poškozené ulice.

Ještě v říjnu vypíšeme soutěž na zpracování projektu kompletní rekonstrukce Pražské ulice. Budeme řešit odvodnění, možnosti parkování i položení chrániček pro optický kabel internetového připojení. Následně se sejdeme se všimi vlastníky či nájemci nemovitostí v ulici, abychom v detailu probrali podobu opravy. To by se mohlo odehrát ještě letos v prosinci. Do konce volebního období jsme se zavázali Pražskou ulici opravit a svému slovo dostojím.

Mrzí mě, že to nebylo možné udělat dřív, ale nebylo to opravdu v silách a možnostech obce. Věřím, že to pochopíte a že si také dostatečně důsledně pohlídáta, zda dodržím svůj slib.

S pozdravem

Martin Kupka