Reakce na předchozí příspěvek: Znečišťování ovzduší

Dobrý den, za starousedlíky se omlouvám - potřeboval jsem specifikovat spíš typ domů. Přeci jen v novostavbě s elektrickým/plynovým kotlem jde těžko spalovat odpad, i když samozřejmě některé domy mají i krby a teoreticky tam jde spálit různé palivo.
Děkuji za připomínku, alespoň je vidět, že stále trvá dělení na náplavu a starousedlíky, ačkoliv se vedení obce snaží dělat, že nic takové neexistuje. Myslím si, že ideálně je si opravdu všechno vyříkat, než dělat slepého/hluchého.
K tomu bych apeloval, ať ve zpravodaji nejsou líbivé články o tom, jak kdejaký zastupitel plánuje to a to, nebo Zdibská ulice nově s chodníky - obyvatelé mají oči a není potřeba dávat fotku a článek do zpravodaje. Líbeznice navíc nejsou tak malé, takže si všimnou i ostatní obyvatelé-voliči, že se vedení obce snaží a jaké má hmatatelné výsledky (bez ironie, oproti předchozímu vedení se pořád něco děje pozitivního).
Zpravodaj i web by měl sloužit k vzájemné diskuzi. Třeba díky mému komentáři je tady téma o stylu jízdy uvnitř Líbeznic, s čímž naprosto souhlasím a překvapuje mě, že lidé mající také děti jsou schopni dokonce ve svojí ulici jezdit zbytečně rychle a ještě za jízdy telefonovat!
Na závěr - tohle fórum není určené k diskuzi obyvatel. Je tady vhodnější prostor?

Odpověď

Milý Karle, vedení obce rozhodně nepopírá, že existují starousedlíci a novousedlíci. Nejsme hluší, ani slepí. A dokonce nechceme být ani zaslepení. Jen odmítáme hloupé zkratky, že některé nešvary jsou výsadou jedněch a jiné zase těch druhých. Je to nesmyslné a zavádějící škatulkování a generalizování. Jsou lidé slušní a neslušní, ohleduplní řidiči a neohleduplní řidiči, lidé pořádkumilovní a nepořádníci. Rozhodně nebudu podporovat snahu vystavět v obci mezi skupinu starousedlíků a novousedlíků zdi. Vedlo by to ke zbytečným nevraživostem. Jdeme přesně opačným směrem, ať se to někomu líbí, nebo ne. To není zaslepenost, ale její pravý opak.

Karle, ukažte mi jiný web, kde by reálně existoval takový prostor pro diskusi, který by reálně sloužil ke kontaktu mezi vedením obce a veřejností.

K jednotlivým tématům je možné diskutovat přímo pod články. Můžete využít tento prostor.

Pár věcných poznámek k rychlé jízdě: obec v současnosti kupuje radar, který umožní operativnější zásahy proti bezohledným řidičům, nedávno jsme uspořádali preventivní akci s dětmi proti porušování dopravních předpisů, pravidelně probíhají měření rychlosti.

Ve Zpravodaji fotografie a články o probíhajících obecních investicích budou. Ono je totiž důležité, do čeho obec vkládá veřejné prostředky. Stejně tak v něm zveřejňujeme texty vysvětlující a texty "z obecní pošty".

Přeji hezký advent.

Martin Kupka