Reakce na příspěvek Nepovedený masopust

Vážený pane ???? (Vaše jméno jsem bohužel pod příspěvkem nenašla.),

dovoluji si zareagovat na Vaši připomínku k vepřovým hodům. Jako členka kulturního výboru obce jsem totiž na akci v sobotu pomáhala. Podotýkám však, že tato reakce nemá nic společného s názory vedení obce.

V prvé řadě se Vám velmi omlouváme, že na Vás nezbyl guláš. Jen na vysvětlenou - v loňském roce bylo prý na tuto akci objednáno stejné množství guláše. To se však zdaleka neprodalo a organizátoři obce guláš poté ještě rozváželi zdarma po vesnici. Tím chci říct, že je někdy těžké odhadnout množství nabízených potravin. Ale i tak se Vám ještě jednou omlouváme.

Nedá mi však nepodotknout ještě jednu věc, o které možná nevíte. Primárním účelem akce Vepřové hody nebylo nabídnout občanům co nejširší sortiment zabíjačkových specialit a přitom jim ještě poskytnout profesionální obsluhu. Akce měla sloužit k tomu, aby se občané Líbeznic mohli na hřišti potkat se svými sousedy, popovídat si, strávit zde příjemnou chvilku a při tom ochutnat ještě něco ze zabíjačky. Také bych Vám ráda vysvětlila, že tudíž nešlo o komerční akci. U stánků se zabíjačkovými specialitami pracovali dobrovolníci z obce, kteří to dělali zadarmo a ve svém volném čase. Jsou to lidé, kterým záleží na dobré atmosféře v naší vesnici, a kteří dělali, co mohli. Výstupy typu "Vraťte mi peníze zpět, jdu se najíst raději do restaurace" (ano, myslím, že jste to byl Vy), považuji proto za trochu neadekvátní.

Pokud máte ale nápady, jak akci příště vylepšit tak, aby z ní nebylo podle Vás fiasko, budeme velmi rádi, když nám v příštím roce pomůžete a poradíte.

S pozdravem

Pavla Zarembová