Rozsvícení vánočního stromku

Milý pane starosto,
s postupnou přeměnou výzdoby a sortimentu zboží v obchodech na mne již doléhá že Vánoce budou co nevidět :).
Těším se na slavnostní společná setkání s našimi sousedy a abychom si to užili jak nejvíce to jde mám připomínku či dotaz k letošnímu rozsvícení stromečku. Vše v loni vypadalo moc hezky do chvíle než došlo k absolutní zácpě pod stromkem.

Z mého pohledu za to nejvíce mohl neuzavřený provoz na hlavní ulici. Projíždějící auta doslova rozřezávala pospolitost sousedů postávajících na dvou březích rušné silnice, znemožňovala bezpečný pohyb dětí, vidět nemohli z podstaty své výšky a hustoty provozu prakticky nic (alespoň tedy nic zajímavého), průjezd s kočárkem vytlačoval živou masu do silnice :) a slyšet zpěv koled bylo nemožně již na pár kroků od sboru, což Vánoční atmosféře skutečně ubíralo na kráse.

Bylo by možné alespoň na ty dvě hodiny kdy je provoz u stromku nejsilnější hlavní silnici uzavřít a odklonit dopravu na obchvat?
Umožnilo by to i umístění prodejních stánků na větší plochu a průchod kolem nich by mohl být o mnoho snazší.

Děkuji za vyslechnutí

S přáním hezkého dne
Lucie Renzová

Odpověď

Milá paní Renzová,

slavnostní rozsvícení stromku samozřejmě chystáme znovu. Pokusíme se provoz v Mělnické ulici omezit alespoň na krátký čas rozsvícení stromku. S delším časem je to úředně poměrně komplikované. Prověříme ale i tyto možnosti.

 

S pozdravem

 

Martin Kupka