Sběrné suroviny

Dobrý den,

bydlíme v Líbeznicích druhým rokem a na začátku bych chtěla moc poděkovat za všechny změny, které zde probíhají, aby se nám tu žilo příjemněji. Asi před rokem jsem zaznamenala, že by obec chtěla jednat o přesunu sběrných surovin z Mělnické ulice mimo centrum k okraji obce. Chtěla jsem se zeptat, jestli se tato věc nějak dál řeší. Bydlíme v ulici Ve Dvoře, takže rámus a především sobotní provoz patří k našemu víkendovému kolorytu. Díky a držíme dál palce.

Odpověď

Vážená paní Francová,

o rozumnou dohodu s Českými sběrnými stále usilujeme. Vyměňuji si dopisy s předsedou představenstva této společnosti i s majoritním vlastníkem akcií, který sídlí v Londýně. Nedaří se nalézt rozumné východisko a rozhodně to není vina obce. Zatím jsme se dobrali jen toho, že stáhli naprosto nepatřičný požadavek úhrady nájmu za pozemek, po kterém několik desetiletí vede obecní cesta. Opravdu to není jednoduché, ale nevzdáváme se.

V současné době pracujeme na podmínkách územní studie, která řeší právě budoucí možné využití pozemků Českých sběrných surovin. Vše budeme samozřejmě zveřejňovat. Byl bych rád, aby tento prostor mohl sloužit sociálnímu bydlení (byty s pečovatelskou službou), aby tam vyrostl společenský sál pro 300 lidí, aby tam byl prostor pro služby, standardní byty a také pro dostatečné množství zeleně.

S pozdravem

Martin Kupka