Školka a kontejnery na tříděný odpad

Dobrý den pane starosto,
marně někde hledám aktuální info o vývoji situace nové mateřské školky. A dále se chci zeptat, jak to vypadá s umístěním kontejnerů na tříděný odpad ve vjezdu do ulice Ve Dvoře. Osobně tento návrh nepodporuju neboť si myslím, že to není úplně vhodné místo. Rozumím tomu, že kapacita kontejnerů nedaleko od nás (ul.Na mýtě) je malá, ale nestačilo by spíše zajistit častější odvoz nebo přidat více kontejnerů právě tam? Děkuji za odpověď a váš čas. K.Velebová, Ve Dvoře.

Odpověď

Vážená paní Velebová,

stále nabízíme k prodeji budovu staré školky. Bez výnosu z prodeje si nemůžeme dovolit investici do nového objektu. Jednáme v současnosti se dvěma zájemci. Výsledek ale stále jistý není. Pokud byste věděla o někom, kdo by mohl o starou školku stát, každý kontakt přivítáme.

Do konce října na začátek ulice Ve Dvoře skutečně dva kontejnery umístíme. Půjde o kontejner na papír a na plasty. Neplánujeme tam ani kontejner na sklo ani na tetrepacky. V současnosti vyvážíme kontejnery u masny dvakrát. Častější vývoz bohužel možný není. Hledali jsme jiné řešení, ale zatím žádné potenciálně funkční nenašli. Přidáváme také dva kontejnery do ulice K Makůvce. Musíme ulehčit kontejnerovému hnízdu u masny, kde také bydlí lidé a kde už kapacita nepostačuje a vzniká tam zejména o víkendu nepořádek. Cílem je zajistit dostatečnou kapacitu kontejnerů a předcházet tak zbytečnému nepořádku. Věřím, že lidé v ulici Ve Dvoře budou i prostor kolem kontejnerů udržovat v čistotě.

S pozdravem a poděkováním za pochopení

Martin Kupka