Školství

Dobrý den pane starosto,
bydlíme a podnikáme v obci již skoro dvacet, bohužel bydlíme va staré zástavbě a tak dodnes nemáme kanalizaci ( i když to se brzy změní) , elektrika je na 100letých dřevěných sloupech a cesta po které denně jezdíme ke svému domu- no v Rumunských vesnicích mají lepší. Ale o tom psát nechci na to jsem již zvyklá a trpělivě čekám, že se to zlepší..?.. Ale co mne a nejenom mne nepříjemně překvapilo, když při nástupu mojí dcery do 4.třídy jsme se dozvěděli, že již nebude přijata do družiny, protože je již velká a malých je moc a málo místa.Chápu, že menší děti se musí umístit přednostně, ale já jako matka čtvrťáka se s tím spokojit nemůžu.Bohužel nemohu každý den vyzvedávat svou dceru ve 12.30hod ze školy a být s ní doma, to by se mi moc líbilo, ale nejde to, musím být v práci a brát ji sebou do práce každé odpoledne, taky není dobré.A tak trnu a volám každou chvíli jestli je doma vše v pořádku a to nemluvím o cestě ze školy, kterou jde sama.Když vidím jaká idividua se po Líbeznicích poflakují, tak mám také obavy i když dceru stále straším, ať se s nikým cizím nebaví. Víte po těch všech úspěších, které obec vykazuje novou školkou a družinou jsem smutně zjistila, že vyžití pro děti od 9 let u nás v Líbeznicích žádné nemáme.(Mimo skauta,kam dcera také chodí.) Radost z toho, že se dcera v necelých 10letech zařadí mezi poflakující se mládež se mi moc nezamlouvá.Ráda by se dozvěděla co si zastupitelstvo obce myslí, ale já i maminky spolužáků mé dcery nesouhlasíme s tím, že se 9-10 leté děti postarají sami o sebe, postarají ,nějaké vyžití by mít v obci měli. Předem děkuji za odpověď. Pourová

Odpověď

Vážená paní Pourová,

o problémech s kapacitou školní družiny jsem se dozvěděl předevčírem a kontaktoval ředitelku školy s prosbou o podrobnou informaci. Původní zprávy zněly ještě dramatičtěji. Nemělo být údajně ani místo pro žáky třetích tříd. Ti se nakonec do družiny ještě vešli. Pro žáky čtvrtých tříd prý ale kapacita opravdu nestačí. Požádal jsem paní ředitelku, aby připravila návrh řešení na zvýšení kapacity školní družiny. Nejsem schopen říct, jak rychle a zda se to vyřešit podaří. Rozhodně se o to snažit budeme.

Líbeznice zcela určitě patří mezi obce, které se o "své" děti a jejich volný čas starají. Podporujeme aktivity skautského střediska i všech dalších spolků a občanských sdružení, které v obci působí. Nabídka kroužků samotné školy a občanského sdružení Stonožka je co do kvality a množství zcela srovnatelná s nabídkou většiny pražských škol. Letos se podařilo vybudovat nové hřiště, které možnosti smysluplných aktivit mladých lidí znovu rozšiřuje. V sobotu otevřeme komunitní centrum, které bude sloužit jako zázemí pro skauty i všechny další spolky. Zároveň pracujeme na možnosti obnovení oborů základní umělecké školy. Obávám se, že více pro školáky v Líbeznicích opravdu dělat nemůžeme. Jsem přesvědčen, že to není málo.

S pozdravem

Martin Kupka