Špatná doprava do a ze zaměstnání o víkendech. Kontejnery na tříděný odpad.

Vážený pane starosto, vážení zastupitelé,

Do vaší obce ( teď už i naší ) jsme se přistěhovali nedávno. Moc se nám tu líbí a jsme tu spokojeni. Přesto mám na vás 1 dotaz a jednu prosbu.
1, Dotaz: doposavad se mi nepovedlo najít místo v obci, kde by byly umístěny kontejnery na tříděný odpad. Z bývalého bydliště jsem si na ně natolik zvykla, že při každém odhození papíru, skla, či plastu do popelnice mám výčitky svědomí. Věřím, že tu jsou někde utajeny, a proto prosím o sdělení kde je můžeme nalézt.

2, Prosba: Ke změně bydliště jsem změnila i zaměstnání. Pracuji na 12.hodinové směny na Praze 8 . Přes týden to není problém, ale o víkendech je to pro mne velmi nepříjemné. Pracuji od 8.00 do 20.00 nebo od 20.00 do 8.00. Potřebuji se dostat do práce na denní nebo noční a po noční a denní zase domů. Vzhledem k tomu, že sloužím vždy sobotu i neděli, potřebuji se domů dostat co nejrychleji, abych si stačila odpočinout na další směnu a postarat se o rodinu. Na denní směnu mi jede autobus pouze v 6.32 hod, což znamená, že jsem v práci o hodinu dříve. S tím bych se snad i smířila, ale po noční 12 mi autobus jede až v 10.55 ( což je 2hod 55 min po konci noční ), vzhledem k tomu, že jsem po směně nevyspalá a mám 2 noční za sebou, navíc na druhou musím odjet již v 18.49 abych nepřišla pozdě ( což je mimochodem také o 1 hod dřív než je nutné ) je to pro mne velmi nepříjemné a navíc mi na odpočinek, jídlo a rodinu zbývá jen málo času. Ideální by pro mne bylo, kdyby byl přidán o víkendu autobus z Líbeznic kolem 7. hodiny ráno a 19. hodiny večer a z Prahy kolem 9. hodiny ráno a 21. hodiny večer. Věřím, že se na vás s tímto problémem neobracím sama, neboť víkendové spojení s Prahou pro lidi bez auta je opravdu žalostné. Omlouvám se za svou troufalost a prosím, zda by se s tímto problémem nedalo něco dělat. Předem moc děkuji za odpovědi.

Odpověď

Vážená paní Macháčková,

na obecním geoportálu, který najdete v sekci Mapy našeho webu, připravujeme mapu se zakreslením všech nádob na tříděný odpad. Hotová by měla být do konce příštího týdne. V minulém roce jsme počet nádob znovu rozšířili. Pokud zavoláte na obecní úřad nebo nám e-mailem sdělíte svoji adresu, rádi Vám poradíme, kde je nejbližší "hnízdo" separovaného sběru.

K dopravě do Prahy a z Prahy o víkendu: Podle IDOSu odjíždí autobusy do Líbeznic z termínálu Nádraží Holešovice v sobotu i v neděli v 8.45 a v 8.55. To by mělo zcela odpovídat Vašim potřebám. Stejně tak existuje podle IDOSu dobré spojení i na večerní 20. hodinu. Atobusy by měly do Prahy odjíždět ze zastávky Líbeznice II. v 19.06 a v 19.27 hodin. Jedná se o linkové autobusy SID. Na okraj dodávám, že jsme se snažili a stále snažíme o jejich zapojení do Pražské integrované dopravy. Středočeský kraj, který je za zajištění dopravní obslužnosti odpovědný, bohužel na naše opakované žádosti neodpovídá.

S pozdravem

Martin Kupka